obrazac-za-slike---vesti

Stadion „Karađorđe“

Gledalaca :      500

Sudija :           Milan Jeremić (Beograd)

Strelci :           Gaćinović (60. min) i Ivanić (69. min) za Vojvodinu, a Golemić (76. Min, iz jedanaesterca) za Mladost

Žuti karton :    Tumbasević i Pekarić (Vojvodina), Gavrić (Metalac)

Vojvodina :      Kordić, Pankov, Nastić, Pekarić, Babić, Makarić (Rogač), Tumbasević, Ivanić, Luković (M. Novaković), Ćurko (Stojanović), Gaćinović

Mladost :         Krznarić, Tešić, Pešić, Golemić, Otašević, Gavrić, Radin (Živadinović), Adamović, Milosavljević (L. Jovanović), S. Jovanović (Đorđević), Frajdej

Bravo dečaci !!!
Vošin „dečiji vrtić“ je, u izuzetno kvalitetnoj utakmici, punoj tempa i šansi na obe strane, sasvim zasluženo savladao  ekipu Mladosti iz Lučana i zabeležio prvu prolećnu, prvenstvenu pobedu. „Fudbalski otac“, ovih super talentovanih momaka, Milan Kosanović, svojevremeno je decidirano tvrdio, da uopšte nije važno što su u ekipi golobradi klinci. Ako oni poseduju kvalitet, a to kod sadašnje ekipe Vojvodine, uopšte nije sporno, mogu se ravnopravno nositi sa svakim rivalom.
Dokaz navedenoj tvrdnji-videli smo danas na „Karađorđu“. Šteta je samo što utakmici nije prisustvovao veči broj navijača, ali to je već druga tema.
Devetorica mladih fudbalera Vojvodine, poniklih u Omladinskoj školi „Ilija Pantelić“, uz obilatu pomoć, dvojice „matoraca“, Nina Pekarića i Janka Tumbasevića, krenulo je, hrabro i bez respekta, od prvog zvižduka sudije Jeremića.
Već u 2. minutu, Ivanić je, sa desne strane, ušao u kazneni prostor Mladosti, oštro centrirao, ali ni jedan od trojice njegovih saigrača, nije uspeo da sustigne loptu i pošalje je u mrežu. Samo četiri minuta kasnije, sa iste pozicije, pokušao je i kapiten Mijat Gaćinović, no slabo je šutirao, pa je golman gostiju Krznarić, lako zaštitio svoj gol. „Crveno-beli“ su u početnim minutima dobro kontrolisali sredinu terena i relatvno lako dolazili do pozicija za udarce. Još jedan takav slučaj, zbio se u 17. minutu, kada je Ivanićev šut sa ivice šesnaesterca izblokirala odbrana Mladosti. Iskusna ekipa iz Lučana, nije u Novi Sad došla sa namerom da se brani, a to je prvi put pokazala u 23. minutu, preko svog najopasnijeg napadača Frajdeja. Vošina zimska želja iz prethodnog prelaznog roka, mogao je lako da dovede svoj tim u vođstvo. Na sreću Novosađana, snažni Frajdej nije bio dovoljno koncentrisan u odsudnom momentu, pa je rezultat ostao nepromenjen. Najzreliju priliku za vođstvo, Vojvodina je propustila u 23. minutu.
„Crveno –beli“ su presingom na oko 40 metara od gola Mladosti, oduzeli jednu loptu, Ivanić je, u slalomu, dugim koracima, ušao u kazneni prostor, sjajnim pasom uposlio potpuno samog Lukovića na suprotnoj strani, a mladi vezista Vojvodine, želeći efektno da poentira, šutirao je iz prve, ali preko gola.
Odmah potom, u 29. i 31. minutu, gosti iz Lučana, propustili su dve dobre šanse za gol, prvo Jovanović, a zatim Frajdej.
Novosađani su u finišu prvog dela igre, još jednom ozbiljno zapretili Krznariću, ali je udarac glavom Pekarića, otišao za malo kraj leve stative.
Znajući za mladost i relativno neiskustvo, mladih fudbalera Vojvodine, pribojavali smo se malo nastavka susreta. Međutim, momci trenera Marića, odigrali su ovaj deo utakmice kao da u nogama imaju na stotine teških mečeva. Nisu pokazivali ni najmanji znak nervoze, još manje panike i takav odnos im je na kraju doneo nagradu u vidu 3 boda. Nije istekao ni prvi minut u drugom poluvremenu, a već smo zabeležili novu šansu pred golom Mladosti. Gaćinović je izveo slobodan udarac sa leve strane, ubacio loptu na peterac, gde se našao Makarić, ali ga je lopta, očigledno malo iznenadila, pa je loše zahvato glavom i prilika je otišla u nepovrat.
Konačno, na isteku 60. minuta, Vojvodina je krunisala svoju dobru igru i došla do, toliko željenog gola. Opet su „crveno-beli“, agresivnim presingom, prekinuli napad gostiju u samom začetku. Lopte se dokopao, požrtvovani Luković, odmah je prosledio Ćurku, a ovaj poveo desetak metara i filigranski tačnim pasom, uposlio usamljenog Gaćinovića, na levoj strani kaznenog prostora Mladosti. Kapiten Vojvodine, nije ni čas čekao, šutirao je iz prve i pogodio nebranjeni deo mreže golmana Krznarića. Devet minuta kasnije, Voša je duplirala svoju prednost. Korner sa desne strane izveo je Gaćinović, Golemić je izbio loptu na levu stranu do Nastića koji je pokušao da šutira, ali mu je lopta prešla preko noge i umesto da ode ka golu, vratila se ponovo do Gaćinovića. Usledio je još jedan centaršut, ovaj put mnogo precizniji, a Mirko Ivanić je, snajperski gađao suprotni ugao gola Mladosti za 2 : 0.
Lučanci su smanjili na 2 : 1 iz opravdano dosuđenog jedanaesterca, zbog igranja rukom Nina Pekarića. Siguran realizator najstrožekazne bio je Vladimir Golemić.
Nakon tog gola, fudbaleri Vojvodine su malo popustili, a gosti su to osetili i pokušali da dođu do jednog boda. Međutim, Vošina odbrana je delovala sigurno do kraja utakmice. Vredan pomena je i sjajno izveden slobodan udarac Ivanića sa 35 metara, u 80. minutu. Popularni Ćomi je, raspalio po lopti, ali je Krznarić, odlično intervenisao i izbio je ispod same prečke u korner.
Utakmicu je, bez greške sudio, Jeremić iz Beograda.