Fudbaleri Vojvodine

Fudbaleri Vojvodine pobedili su ekipu Borca rezultatom 2:0 (1:0), u pretposlednjem kolu plej ofa Super lige Srbije.

Pred oko 3.000 gledalaca na „Karađorđu“, strelci za Vošu bili su Babić u šestom i Ašćerić u 85. minutu.

Ekipe su nastupile u sledećim sastavima:

Vojvodina: Kordić – Miletić, Pankov, Puškarić, Nastić – Maksimović – Malbašić, Meleg, Paločević (od 74. Sekulić), Babić – Trujić (od 77. Ašćerić).

Borac: Bajić – Tanasin, Krstić, Maslać, Kostić – Balabanović (od 61. Adžović), Petraci, Jovanović, Zec (od 77. Jordanov) – Zorić (od 61. Bangura), Vujaklija.

Vojvodina je povela već u šestom minutu, iz prvog pravog napada na utakmici. Siniša Babić je došao do lopte i šutirao sa ivice kaznenog prostora, poslavši plasiranu loptu u same rašlje Bajićevog gola.

Crveno-beli su mogli do drugog gola u 11. minutu, kada je Meleg odlično izveo slobodan udarac sa desne strane, tzv. „skraćeni korner“ i šutirao direktno u gol, ali je golman Čačana uspeo da izboksuje loptu.

Vojvodina je bila bolji tim i kontrolisala igru, ali je Borac u 22. minutu umalo došao do izjednačenja. Zorić je oduzeo loptu Pankovu u šesnaestercu Vojvodine i krenuo sam ka golu iskosa sa leve strane, ali je pogodio samo spoljni deo mreže.

Crveno-beli su uzvratili u 31. minutu, kada se Trujić odlično izborio za jednu dugu loptu koju je poslao Puškarić i snažno šutirao iskosa sa petnaestak metara, ali je njegov udarac završio iznad prečke gola Borca.

U istom stilu kako je proteklo prvo, počelo je i drugo poluvreme – napadima Vojvodine. U 52. minutu, Malbašić je sjajno prošao po desnoj strani i idealno uposlio Babića, koji se našao u stopostotnoj prilici, ali je sa 13-14 metara šutirao pored gola.

Nakon toga, usledio je period igre u kojem je Borac imao blagu terensku inicijativu, ali nije uspevao da stvori pravu šansu za gol. Na drugoj strani, u 76. minutu, Vojvodina je lako mogla da dođe do drugog gola. Meleg je šutirao snažno sa 12-13 metara, ali je pogodio prečku.

Međutim, u 85. minutu, Vojvodina je ipak stigla do još jednog pogotka. Ašćerić je sjajno izdržao duel sa jednim igračem Borca i krenuo sam ka golu Čačana, poslavši precizan udarac po zemlji iza leđa golmana Bajića, za veliku radost oko 3.000 gledalaca na „Karađorđu“.

Ovom pobedom, Vojvodina je još više povećala svoje šanse za plasman u kvalifikacije za Ligu Evrope, do čega bi mogla da dođe već sutra ukoliko Radnički ne uspe da savalda Partizan.