obrazac-za-slike---vesti

Stadion „Karađorđe“

Gledalaca :       1500

Sudija :            Dejan Filipović (Beograd)

Strelci :           Alivodić (16. min) i Škuletić 32. min) za Vojvodinu, a Arsenijević (88. min iz jedanaesterca) za Novi Pazar

Žuti karton :   Vulićević i Đurić (Vojvodina), Supić i Đorđević (Novi Pazar)

Vojvodina :     Delač, Vulićević, Leković, Trajković, Đurić, Radoja, Poletanović, Vranješ, Vukčević (od 62. min Tumbasević), Alivodić (od 86. min Gaćinović), Škuletić (od 74. min Kaluđerović)

Novi Pazar :   Supić, Đorđević, Protić, Lazarević, Lotinac, Vuković, Kecap (Nenadović), Obrovac, Mutavdžić (Popović), Vidaković, Arsenijević

Ostvarila se želja trenera Vojvodine Marka Nikolića izrečena na konferenciji za štampu pre utakmice sa Novim Pazarom. Vojvodina je postigla gol više od protivnika i to joj je donelo tri vrlo važna boda.
Novi Pazar je jedna od retkih ekipa koja je na teren „Karađorđa“ izašla da se nadigrava pa je to jedan od razloga što utakmicu možemo oceniti pozitivno.
Domaćini su prvih 45 minuta odigrali jako dobro, rastrčano, angažovano, a akcije „crveno-belih“ bile su tečne, brze i konkretne. Već u prvom minutu posle kornera koji je izveo Vranješ, Supić je bio na mukama. Udarac glavom jednog od igrača Vojvodine išao je u sam desni donji ugao ali je dojučerašnji čuvar mreže Novosađana zaustavio loptu na gol liniji.
Stekao se utisak, a to je potvrdio i trener Novog Pazara Milan Milanović na pres konferenciji, da su gosti bili pomalo impresionirani Vojvodinom pa su zbog toga delovali nekako bojažljivo.
Mreža Pazaraca prvi put se zatresla u 16. minutu. Odlična dubinska lopta za Škuletića koji je pobegao svojim čuvarima po desnoj strani, potom odlično uposlio zahuktalog Alivodića koji je sa 7-8 metara savladao nemoćnog Supića. Dva minuta kasnije Alivodić je mogao da duplira prednost svog tima. U svom prepoznatljivom stilu prošao je po desnoj strani, pokušao da iznenadi golmana gostiju udarcem u bliži ugao, no Supić je prozreo njegovu nameru i sačuvao svoj gol.
Jedinu šansu u prvom delu utakmice Novi Pazar je propustio u 21. minutu kada se Arsenijević našao u šesnaestercu Novosađana ali je njegov šut izblokirao kapiten „crveno-belih“ Miroslav Vulićević.
Novopazarac u redovima Vojvodie, Enver Alivodić bio je jedan od najzapaženijih na večerašnjoj utakmici. U 24. minutu odlično ga je u kaznenom prostoru uposlio Vulićević, usledio je šut ali je neko iz odbrane gostiju skrenuo loptu u korner.
Alivodić je bio začetnik akcije i kod drugog gola svog tima. Centrirao je sa desne strane, a jedan od odbrambenih igrača u ljubičastom dresu nespretno je intervenisao u želji da izbije loptu što dalje od svog gola. Ona se na njegovu nesreću odbila tačno na nogu Škuletiču koji je sjajno reagovao i volejom pogodio levi ugao za 2 : 0.
Fudbaleri Marka Nikolića su u drugo poluvreme ušli dosta nonšalantno očekujući da sigurnom igrom privedu utakmicu do kraja. Tako međutim nisu mislili njihhovi rivali koji su za razliju od prvog poluvremena bili mnogo konkretniji i po gol opasniji. Prvi put zapretio je u 60. minutu Kecap, udarcem sa 25 metara ali je Delač bio na mestu. Potom u 77. minutu Arsenijević je odličnim solo prodorom ušao u kazneni prostor, stvorio sebi prostor za otvoren šut ali je uputio loptu kraj gola. Konačno, dva minuta pre kraja isti igrač oboren je od strane Đurića u prilici za gol pa je arbitar Filipovič opravdano pokazao na belu tačku. Arsenijević je sam izveo najstrožu kaznu i postavio konačan rezultat.