vosa novi pazar, mala

NOVI SAD: Stadion „Karađorđe“, gledalaca: 1.500. Sudija: Popović (Beograd). Strelci: Babić u 33, Ivanić u 67, Paločević u 72. i Stanisavljević (iz jedanaesterca) u 87. minutu za Vojvodinu, a Rušević u 90+3. minutu za Novi Pazar. Žuti kartoni: Pavlović i Zilkić (Novi Pazar).

VOJVODINA: Žakula, Lakićević, Nastić, Pekarić (Dinga), Pankov, Sekulić, Maksimović (Zoćević), Ivanić (Paločević), Stanisavljević, Babić, Pavkov.

NOVI PAZAR: Zečević, Stevanović, Aškovski (Zilkić), Kostić, Todorović (Obrovac), Vusljanin, Šarac, Vuković, Radivojević (Rušević), Pavlović, Tintor.

Možda su se pomalo plašili novosadski ljubitelji fudbala utakmice koju je Vojvodina igrala s Novim Pazarom. Ne toliko zbog imena rivala crveno-belih, koliko zbog činjenice da je na red došla samo tri dana posle ubedljivog poraza koji su crveno-beli doživeli u Plzenju. Međutim, razloga za strahovanje (ako je ono i postojalo) nije bilo. Naprotiv!

Četa trenera Zlatomira Zagorčića odigrala je, posebno u drugih 45 minuta, veoma dobru utakmicu, postigla četiri gola, stvorila dosta prilika i zabeležila ubedljivu pobedu. Osvojena su tri važna boda i, utisak je, uputila lepu pozivnicu navijačima za četvrtak i revanš susret s Viktorijom. Čuda nisu česta u fudbalu, ali treba u njih verovati, dokle god postoji nada. Novosađanima će ono, sportsko čudo, biti potrebno ako žele da eliminišu rivala, ali ne bi bilo lepo potpisati kapitulaciju dok se ne pokuša baš sve da se ona spreči.

Elem, Voša je ušla u susret s Pazarcima s idejom da u prvom poluvremenu postigne gol. Početak utakmice to nije nagoveštavao, ali je od 14. minuta počeo da se naslućuje takav tok događaja. Tada je Nino Pekarić pokušao udarcem glavom, ali je golman Zečević bio oprezan. Već u 17. minutu, po desnoj strani je prošao Ivanić, ubacio loptu pred gol, a Siniša Babić je bio najbrži. Njegov šut, međutim, ponovo je Zečević izbacio u korner. Stezali su Novosađani obruč pred golom gostiju, izveli nekoliko kornera, ali pogodak im je izmicao.

Oslobodio se zatim Novi Pazar i u 20, a onda i 24. minutu zapretio preko Aškovskog, odnosno Šarca, ali je Srđan Žakula, uz manje probleme, otkolnio opasnost po svoj gol.

U 29. minutu Nino Pekarić je u začetku prekinuo jedan napad rivala, pronašao Ivanića koji je odlično centrirao ka Babiću. Brzonogi levokrilni napadač je glavom ciljao mrežu, ali je lopta pogodila samo – stativu. Ono što dvojcu Novosađana tada nije uspelo, pošlo mu je za nogom u 33. minutu. Ponovo je Ivanić sjajno asistirao Babiću, ali je ovaj sada bio smireniji, prevario čuvara mreže gostiju i doveo u vođstvo domaćina.

U drugom poluvremenu prvi je Zečeviću zapretio ponovo Nino Pekarić, ali je golman Novog Pazara krajnjim naporom odbio loptu upućenu u gol. Razigrani Aleksandar Stanisavljević je u 65. minutu odlično uposlio Ivanića, koji je pokušao da povisi vođstvo, ali ga je u tome osujetio solidni golman gostiju. Lopta se ponovo odbila do Ivanića, koji je sada centrirao, a Milan Pavkov je za malo bio kratak. Samo dva minuta kasnije, međutim, Stanisavljević je na drugoj stativi uposlio mladog reprezentativca Srbije, a sada je Mirko Ivanić bio precizniji i povisio rezultat na 2:0.

Odmah zatim Ivanić je otišao na zasluženi odmor, a u igru je ušao Aleksandar Paločević. Baš on je, u 72. minutu, iskoristio odličan beg i centaršut Babića s desne strane, uspeo da se okrene u šesnaestercu i još jednom matira Zečevića. Bilo je to već velikih i ubedljivih 3:0, igra Novog Pazara se raspala, a Voša nije imala nameru da stane.

U 87. minutu ponovo je Stanisavljević sjajno uposlio sada Ivana Lakićevića, koji je kao brzi voz pretrčao Zilkića, uleteo u kazneni prostor, a igraču Pazaraca nije preostalo ništa drugo nego da ga s leđa sruši. Bio je to klasičan prekršaj za penal, a Stanisavljević je, bez mnogo muke, i četvrti put pogodio mrežu gostiju.

I onda, na isteku nadoknade vremena, Novi Pazar je, preko rezerviste Ruševića, iskoristio šansu koja mu se ukazala i postigao počasni gol za svoj tim. Maloborjna, ali raspoložena publika aplauzom je ispratila Zagorčićev tim s terena, pokazujući da veruje u njega i prosto tražeći od crveno-belih da u četvrtak pruže partiju kakvu objektivno može i da pokuša da napravi senzaciju. Sada je sve na igračima Vojvodine, naravno i Viktorije, što najavljuje još jedan fudbalski spektakl na stadionu „Karađorđe“.

MINUT ĆUTANJA

Pred početak susreta, igrači i gledaoci na stadionu „Karađorđe“, minutom ćutanja odali su poslednju počast legndarnom golmanu Vojovodine kasnije i sportskom novinaru Lazaru Vasiću, kao i bivšem sudiji i predsedniku sudijske organizacije Beograda Srđanu Jovanoviću, koji su krajem prošle sedmice preminuli.

Početkom drugog poluvremena, navijači novosadskog kluba istakli su transparent s imenom Lazara Vasića, a onda su i skandirali njegovo ime, prateći ga i na taj način u legendu i među besmrtnike.