Sudija :            Milorad Mažić (Vrbas)

Žuti karton :     Trajković (Vojvodina), Vasiljević, Grbić i Jovanović (OFK Beograd)

Vojvodina :       Supić, Vulićević, Pavlović, Jokić, Trajković, Ađuru, Radoja, Vranješ (od 61. min Poletanović), Alivodić (od 90. min Smiljanić), Katai (od 68. min Šušnjar), Abubakar

OFK Beograd :  Lukač, Petković, Rustemović, Adžić, Vasiljević, Trivunović, Batioha (Ivanović), Pavlović (Jovanović), Grbić, Nikolić, Punoševac (Mijić)

VOJVODINA-LUKAČ  1 : 0

Sudeći prema zbivanjima na terenu ovo bi možda bio adekvatniji naslov izveštaja prve polufinalne utakmice Kupa Srbije između Vojvodine i OFK Beograda.
Odavno na „Karađorđu“ nije viđena utakmica sa više šansi, ali samo jedne ekipe-Vojvodine. Međutim, golman „romantičara“ sa Karaburme branio je u stilu najvećih svetskih čuvara mreže i spasao svoj tim od katastrofe.
Kompletan utisak večerašnjeg polufinalnog okršaja vraća veru u srpski fudbal. Atmosfera kao u najlepšim vremenima, prepune tribine, navijači obe ekipe raspoloženi, a za njima ni malo nisu zaostajali ni akteri na terenu.
Vojvodina je počela furiozno. Već u 8. minutu Vranješ je izveo slobodan udarac iskosa sa desne strane. Loptu su odbrambeni igrači u plavo-belim dresovima izbili na ivicu šesnaesterca sa koje je Aleksandar Katai šutirao iz prve, a Vladan Pavlović joj skrenuo pravac ka mreži. Činilo se da je pogodak neminovan, međutim Milan Lukač je panterskim refleksom izbio loptu u korner.
Odmah potom, u 10. minutu pokušao je još jednom Katai sa distance ali je neko iz odbrane OFK Beograda izblokirao udarac i lopta je otišla u korner.
U 13. minutu kolosalna šansa za Kataija. Alivodić je na desnoj strani „izlomio kičme“ dvojici igrača OFK Beograda, idealno centrirao na peterac gde je Katai neometan uradio baš sve kako treba. Školski je glavom gađao ugao ali je gorostasni 202 cm visoki Lukač neverovatnom paradom sačuvao svoju mrežu.
Minut kasnije Stojan Vranješ je lukavo, iskosa sa desne strane, izveo slobodan udarac , no na putu mu je stajao nezaobilazni golman Lukač koji je ponovo izbio loptu u korner.
Raspoložen za igru, Saša Katai još jednom je oprobao svoj šut sa ivice kaznenog prostora u 27. minutu, a epilog znate-Lukač brani.
Finiš prvog poluvremena doneo je Vojvodini dva uzastopna kornera ali bez uspeha pa se na odmor otišlo sa rezultatom 0 : 0.

Kako je sudija Mažić označio početak drugog dela igre, tako su i igrači Vojvodine jurnuli kao osice prema golu rivala želeći da što pre stignu do tako željene prednosti.
46. minut. Vranješ je oprobao svoj šut sa 20 metara, lopta leti u sam desni donji ugao, Lukač brani.
49. minut. Vulićević u nezadrživom prodoru po desnoj strani iz trka centrira, a Vranješ u padu glavom šutira preko gola.
59. minut. Vranješ sa 25 metara, za malo pored desne stative.
60. minut. Abubakar vara svog čuvara, ulazi u kazneni prostor sa desne strane i sa gol aut linije odigrava povratnu loptu za Alivodića koji iz trka šutira ali lopta umesto mreže pogađa stativu.
70. minut. 1 : 0 za Vojvodinu. Đorđe Šušnjar nakon što je dva minuta ranije ušao u igru, odlično upošljava Alivodića na desnom krilu. Vihorni Pazarac iz trka upućuje savršen centaršut na suprotnu stranu, a Abubakar skače „nebu pod oblake“ i udarcem glavom šalje loptu u mrežu. Delirijum oduševljenja na stadionu „Karađorđe“.
Vođstvo nije zadovoljilo domaće igrače koji nastavljaju u istom ritmu pa se mreža Lukača trese ponovo u 81. minutu ali sudija Mažić poništava gol Trajkovića zbog ofsajd pozicije.
Poslednju šansu za drugi gol propustio je Nemanja radoja u 84. minutu kada ga je centaršutem sjajno uposlio Alivodić ali je večerašnji junak „romantičara“ Milan Lukač još jednom spasao siguran gol.

ALIVODIĆ NA REPREZENTATIVNOM NIVOU

Enver Alivodić koji je u zimskom prelaznom roku u Vojvodinu stigao iz Novog Pazara, pravo je otkrovenje. Od prve prijateljske utakmice ovaj sjajan mladić svojim igrama osvaja srca navijača Vojvodine. Beskompromisan, uporan kao Nemac, ne štedi ni sebe ni protivnika. Trči, dribla, centrira, šutira, uklizava, oduzima lopte, postiže golove … i sve to uz fanatičnu borbenost koju novosadska publika itekako zna da ceni.
Ispostavilo se da je uprava Vojvodine dovođenjem Alivodića napravila pravi potez.

MILINKOVIĆ : POBEDIO JE MNOGO BOLJI TIM

Trener OFK Beograda Zoran Milinković je nakon utakmice rekao da je pobedio mnogo bolji tim i da je njegovu ekipu od težeg poraza spasao golman Lukač.
Uz čestitke Vojvodini, popularni Kiza izrazio je zadovoljstvo atmosferom na stadionu i velikim aplauzom kojim su ga pre početka utakmice pozdravile pristalice njegovog bivšeg tima.
Milinković je dodao da je, iako nije zadovoljan igrom svog tima, optimista u revanšu na Karaburmi koji se igra 17. aprila.

VIGNJEVIĆ : ZADOVOLJAN SAM IGROM I REZULTATOM

Pobednik „prvog poluvremena“ nebojša Vignjević izrazio je zadovoljstvo igrom i odnosom svojih igrača prema utakmici.
-„Ako uspete da u toku 90 minuta neutrališete igrača poput Grbića, Batiohe, Trivunovića, Pavlovića i u drugom delu igre Jovanovića, ne dozvolivši im da ni jednom ozbiljno ne ugroze vaš gol, onda ste uradili veliku stvar.
Stvorili smo veliki broj prilika, dobro šutirali ali je na golu OFK Beograda blistao Lukač. Nadamo se da neće tako braniti u revanšu na Karaburmi“-zaključio je trener Vojvodine.

APEL POŠTENOM NALAZAČU

Tokom utakmice u svečanoj loži stadiona „Karađorđe“ izgubljena je teget plava muška torbica u kojoj se između ostalog nalazi kompkuterski hard disk koji sadrži važne podatke.
Vlasnik torbice, gospodin Milan Samardžija, apeluje na poštenog nalazača da mu vrati vrati torbicu.
Telefon na koji se nalazač može javiti je : 063 850 72 17