Ivica Jovanović

Fudbaleri Vojvodine pobedili su ekipu Al Tadhamon iz Kuvajta rezultatom 2:1 (2:1), u prijateljskom meču odigranom u Veterniku.

U utakmici koja je odigrana bez prisustva gledalaca, strelci za Vošu bili su Cebara u 35. i Jovanović u 42, dok je gol za goste postigao Abdulah u 29. minutu.

Ekipe su nastupile u sledećim sastavima:

Vojvodina: Perić (od 62. Cicović) – Lazarević, Alveš (od 46. Babić), Pavlović, Antić – Vujanović, Zličić (od 46. Afrijie) – Cebara, Jovanović (od 46. Mihajlović), Đelmić – Park.

Al Tadhamon: Valed – Al Kutan, Jejan, Hvad, Abdulah (od 52. Jasem) – Fadi (od 72. Hazad), Rašid (od 68. Al Mosab) – Al Dekbasi (od 58. Fahad), Hamid (od 51. Al Snize), Mešal – Josef.

Početak utakmice protekao je u ujednačenoj igri dva tima, a prva prilika viđena je tek u 21. minutu. Posle centaršuta koji je uputio Antić, golman gostiju Mana Al Rašidi je izbio loptu, a na nju je natrčao Đelmić i šutirao iz prve, ali je lopta prošla nekoliko centimetara pored desne stative.

Na drugoj strani, u 29. minutu, gosti su svoju prvu priliku pretvorili u pogodak. Josef je centrirao sa leve strane, a Abdulah uspeo glavom da prosledi loptu u mrežu. Međutim, crveno-belima nije bilo potrebno mnogo vremena da izjednače.

U 35. minutu, na oko 23-24 metra od gola, Cebara je najpre prebacio loptu preko jednog igrača Al Tadhamona, a onda volej udarcem, na sjajan način, poslao loptu iza leđa golmana Valeda.

Svega sedam minuta kasnije, rezultat je već bio u korist Vojvodine, a strelac je bio Ivica Jovanović. Golman Al Tadhamona Valed je oklevao sa ispucavanjem lopte, a na kraju je pogodio istrčalog Jovanovića, pa se lopta od njega, te ju je napadač Vojvodine potom samo prosledio u mrežu.

Drugo poluvreme u mnogome je ličilo na prvo, pošto su oba tima nastojala da igraju napadački, ali bez uspeha u kreiranju pravih šansi za pogodak. Jedna takva prilika ukazala se fudbalerima Vojvodine tek u 78. minutu, kada je Mihajlović lepo proigrao Cebaru, koji je u punom naletu ušao u šesnaesterac i izašao sam ispred golmana, ali je sa desetak metara iskosa šutirao preko gola.

Do kraja meča, igralo se veoma požrtvovano sa obe strane, uz mnogo duela i klizećih startova, ali promene rezultata ipak nije bilo, pa je meč završeno pobedom ekipe Vojvodine.