Crvena zvezda - Vojvodina

Fudbaleri Vojvodine poraženi su od ekipe Crvene zvezde rezultatom 3:0 (1:0), u zaostalom meču 13. kola Super lige Srbije.

Pred oko 8.000 gledalaca na stadionu „Rajko Mitić“ u Beogradu, strelac za domaćina bio je Srnić u 40, 61. i 79. minutu.

Ekipe su nastupile u sledećim sastavima:

Crvena zvezda: Kahriman – Petković, Luković, Pavićević, Ibanjez – Grujić, Donald – Srnić (od 85. Ristić), Katai, Plavšić (od 68. Jović) – Vieira (od 83. Sikimić).

Vojvodina: Perić – Vasilić, Pankov, Rosić, Antić – Maksimović, Sekulić – Vukčević (od 57. Stanisavljević), Paločević (od 57. Babić), Ivanić – Ožegović.

Već u petom minutu, viđena je prva stopostotna prilika na meču. Paločević je sjajno uposlio Ožegovića, koji je izašao sam ispred Kahrimana, ali je golman Crvene zvezde zaustavio njegov udarac.

Beograđani su uzrvatili u 13. minutu. Vijeira je bio brži od golmana Perića i uspeo da prosledi jednu loptu ka golu, ali ju je sustigao Rosić i izbio u aut. Samo pet minuta kasnije, domaćin je imao novu dobru šansu, kada je Katai dobro šutirao, a Perić još bolje odbranio. Katai je imao novi dobar pokušaj već u sledećem napadu, kada je uputio udarac iz daljine, ali je ovoga puta bio neprecizan.

Na drugoj strani, revanširao se Mirko Ivanić odličnim udarcem iz slobodnog udarca, ali je Kahriman izbio loptu u korner. Potom je ponovo Katai uputio lep udarac iz voleja, ali je lopta opet otišla preko gola.

U 31. minutu, zbog igranja rukom Vukčevića, dosuđen je penal za Crvenu zvezdu, ali je Perić sjajnom intervencijom sprečio Vijeiru da dovede domaćina u vođstvo. Ipak, sedam minuta kasnije, Beograđani su uspeli da postignu gol.

Posle lepog proigravanja Vijeire, Srnić je ostao sam ispred golmana Vojvodine i rutinski ga savladao. To je ujedno bilo i poslednje uzbuđenje u prvom poluvremenu.

U drugom delu meča, u 55. minutu, lepu priliku da savlada Kahrimana imao je Paločević, koji je imao otvoren šut sa ivice šesnaesterca, ali je šutirao preko gola.

U 58. minutu, stopostotnu priliku propustio je Ognjen Ožegović. Ponovo je napadač Vojvodine izbio sam ispred Kahrimana i šutirao, ali je lopta otišla nekoliko centimetara pored gola. Kazna je stigla samo tri minuta kasnije.

Katai je odlično proigrao Srnića, a napadač Beograđana rutinski je poslao loptu iza leđa golmana Perića.

Novi dobar napad Crvene zvezde viđen je u 65. minutu. Grujić je uputio dobar centaršut u šesnaesterac Vojvodine, loptu je prihvatio Plavšić i odigrao do Petkovića, desni bek domaćih je šutirao, ali je Pankov izblokirao taj šut.

U 70. minutu, Vojvodina je došla do pogotka, ali je on poništen zbog ofsajda. Ivanić je centrirao, Ožegović glavom zahvatio loptu, Kahriman je odbranio, ali je odbitak Rosić prosledio u mrežu, međutim, pomoćni sudija je podigao zastavicu.

Do trećeg gola, Crvena zvezda je došla u 79. minutu. Jović je krenuo ka golu Vojvodine, prilično slabo šutirao, ali na loptu je natrčao Slaboljub Srnić i s lakoćom je prosledio u mrežu, postigavši tako svoj het-trik na ovoj utakmici. U samom finišu susreta, prilike za Zvezdu imali su ponovo Katai i Jović, ali je Perić dobro intervenisao.

Naredni meč, Vojvodina će odigrati u nedelju protiv Voždovca u okviru 15. kola Super lige Srbije, a meč u Beogradu zakazan je za 15 časova.