Vitorul - Vojvodina

Fudbaleri Vojvodine poraženi su od ekipe Vitorula rezultatom 1:0 (0:0), u prijateljskom meču odigranom u Beleku.

Strelac jedinog gola na utakmici bio je Rusu u 78. minutu.

Ekipe su nastupile u sledećim sastavima:

Vitorul: Pekanja – Filip, Golon, Černat (od 80. Matan), Aćim – Marin, Hadži, Boli (od 46. Rusu), Ganea – Nikolita, Čitu.

Vojvodina: Perić (od 46. Kordić) – Lakićević (od 46. Milinković), Rosić (od 46. Pankov), Miletić (od 46. Puškarić), Nastić (od 46. Antić) – Maksimović (od 46. Jovančić), Sekulić (od 46. Kovačević) – Vukčević (od 46. Malbašić), Paločević (od 46. Stamenić), Babić (od 46. Trujić) – Pavkov (od 46. Meri).

Početak utakmice protekao je u terenskoj inicijativi rumunskog tima, koji se pokazao kao izuzetno disciplinovana ekipa. Tek nakon prvih petnaestak minuta, Vojvodina se oslobodila pritiska i počela nešto više da drži loptu u svojim nogama, a prvu priliku imala je u 24. minutu, kada je Paločević šutirao sa desetak metara iskosa, ali je promašio okvir gola.

Samo pet minuta kasnije, i Nastić je opasno pripretio udarcem iz daljine, ali je i njegov šut završio nekoliko centimetara pored stative.

Rumuni su uzvratili u 36. minutu. Posle odličnog proigravanja Hadžija, Černat je izašao sam ispred golmana Perića, ali je pogodio samo prečku Vošinog gola.

Vitorul je mogao do gola i u 44. minutu, kada je Aćim proigrao Čitua, ovaj centrirao na peterac, a Rosić u pokušaju da interveniše umalo postigao autogol. Međutim, Perić je bio oprezan i paradom sprečio pogodak.

Drugo poluvreme počelo je isto kao i prvo. Rumunski tim je imao inicijativu i Vojvodini je ponovo trebalo petnaestak minuta da se oslobodi pritiska. Prave prilike su izostajale, a lukav pokušaj u 72. minutu imao je Ganea, kada je sa polovine terena pokušao da lobuje golmana Kordića. Ipak, lopta je otišla preko prečke.

Vojvodina je uzvratila tri minuta kasnije posle centaršuta Milinkovića, kada je Trujić šutirao sa sedam metara iskosa, ali pravo u golmana Pekanju.

Kada se to najmanje očekivalo, Vitorul je došao do vođstva. U 78. minutu, Rusu je ušao u šesnaesterac Vojvodine i rutinski savladao Kordića, poslavši loptu u levi donji ugao gola. Samo dva minuta kasnije, isti igrač iz kontre je imao priliku da postigne još jedan gol za svoj tim, ali je Kordić uspešno intervenisao.

Do kraja meča, Vojvodina je nešto agresivnijom igrom pokušala da dođe do izjednačenja, ali nije uspela da postigne pogodak, iako je u poslednjem minutu Meri glavom mogao da savlada Pekanju. Međutim, lopta je otišla preko prečke, pa je susret završen minimalnom pobedom ekipe iz Rumunije.