Фудбалери Војводине играли су нерешено 0:0 против екипе Пролетера, у 21. колу Супер лиге Србије.

Пред око 200 гледалаца на „Карађорђу“, екипе су наступиле у саставима:

Војводина: Роцков – Лазаревић, Граовац, Саничанин, Антић – Ђурић, Милојевић – Гојков, Месаровић (од 67. Ђуричин), Нешковић (од 86. Бједов) – Гајић.

Пролетер: Елесин – Митровић, Андрејевић, Ламбулић, Човић – Шћепановић (од 76. Новаковић), Миросављев (од 82. Вукобратовић), Чоловић (од 90. Раденовић), Букорац – Танасин, Вујаклија.

Пред почетак утакмице, најмлађи чланови клуба навијача и пријатеља ФК Војводина уручили су поклон и признање голману црвено-белих Емилу Роцкову, који је од њихове стране проглашен за најбољег играча „старе даме“ у 2018. години.

Након што је утакмица почела, прва прилика виђена је у 21. минуту и то након слободног ударца за Вошу. Са око 21-22 метра, шутирао је Месаровић, лопта је ишла у доњи десни угао голмана Елесина, али је чувар мреже Пролетера добром реакцијом спречио погодак, што је уједно била и једина права шанса у првом полувремену.

Већ на почетку другог дела меча, у 47. минуту, Граовац је добро проиграо Гајића, који је ушао у шеснаестерац и шутирао са петнаестак метара искоса, али је Елесин истрчао и успео да одбрани. На другој страни, пет минута касније је са око 25 метара добро шутирао Шћепановић, лопта је ишла под пречку, али је Роцков успео да је избије у корнер.

У 72. минуту, из слободног ударца са око 23 метра искоса је шутирао и Ђурић, а лопта је прошла неколико центиметара поред стативе, баш као и шест минута касније, када је, такође из слободног ударца, исти играч шутирао, али овога пута са три-четири метра веће удаљености.

Можда најбоља прилика на мечу уследила је у 83. минуту, када је Гојков шутирао са око седам-осам метара искоса, али је Елесин одлично одбранио, а само минут касније, Пролетер је остао са играчем мање на терену. Због прекршаја над Лазаревићем на средини терена, други жути картон у тиму гостију добио је Немања Човић, па му је судија Петар Пипер показао да мора да напусти игру.

До краја меча, Воша је још више покушавала да дође до поготка који би јој извесно донео победу, али није успевала да створи праву шансу пред противничким голом. Остало је 0:0, па су и Војводина и Пролетер, у последњој утакмици у 2018. години, освојили по бод.