Strelci: Ivanić u 17. Alivodić u 52.  i Stojanović u 68.  minutu za Vojvodinu

Žuti karton: Kubik (Trenčin)\

VOJVODINA: Jovanić , Puškarić , Nastić , Pekarić , Pankov , Radoja , Poletanović , Alivodić , Makarić (od 65 min Grgić ), Stojanović , Ivanić

TRENČIN: Volešak , Mišak (Madu ) , Rundić , Kubik (Mondek ), Da Silva (Hajradinović), Holubek , Čegli , Ramon , Simon, Lobotka,  Kleščik

TAKO BLIZU, A TAKO DALEKO …

Samo malo sportske sreće delilo je fudbalere Vojvodine od pravog ne podviga, već senzacije i plasmana u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope. Malo ko je iskreno verovao da „crveno-beli“ mogu nadoknaditi 4 gola zaostatka iz prve utakmice i eliminisati favorizovani Trenčin ali su momci trenera Marića odigrali na vrhunskom nivou i ako ništa drugo, ono bar razgalili srca svojih navijača. Ispunili su obećanje: bili su borbeni, brzi, efikasni, maksimalno se  trudili, ali nisu uspeli da postignu i taj toliko željeni četvrti gol. Šteta, no ovo im je bio dokaz da mogu mnogo, mnogo više nego što su mnogi pomislili nakon meča u Dubnici.

Od starta su Vošini mladići svima stavili do znanja da će svim silama ići na pobedu. Ipak, prvi su, mada ne naročito ozbiljno, pripretili Slovaci, kada je Simon, trostruki strelac iz prvog meča, prošao po levoj strani, ubacio loptu pred gol domaćina, ali je Jovanić kratko odbio, a odbrana domaćina otklonila opasnost. Vojvodina je od tog trenutka u potpunosti preuzela inicijativu, ređale su se akcije, a vrlo lepa se zbila u 15. minutu, kada je lopta išla brzo i tečno na sredini terena, došla do Puškarića koji je prošao po desnom boku, usledio je centaršut, ali je odbrana Trenčina intervenisala ispred Stojanovića i otklonila opasnost od svog gola.

U 17. minutu bolju igru Novosađani su krunisali vodećim pogotkom. Jednu odbijenu loptu na oko tridesetak metara od gola Slovaka prihvatio je Alivodić, odličnom parabolom je prebacio odbranu Slovaka, a u šesnaestercu je prihvatio  Ivanić, a potom vrlo lepo i spretno pored golmana Voleščaka plasirao loptu u mrežu.

Samo minut kasnije, jedan detalj je mogao da uvede meč u potpuno drugačiji tok. Ponovo su „crveno – beli“ izbegli ofsajd zamku gostiju, loptu je na levoj strani prihvatio Stojanović, ubacio je u sredinu, a  na nju je na udeljenosti od 14 – 15 metara od golmana Volešaka, natrčao  Poletanović no njegov udarac završava kao plen u rukama protivničkog čuvara mreže. Do kraja prvog dela utakmice Vojvodina je bila bolja, međutim Novosađani su ostali na samo jednom golu prednosti.

Početkom drugog dela šansu su propustili Slovaci, ali  u 52. minutu bilo je već 2:0 za Vojvodinu. Stojanović se nakon jednog brzog kontranapada odlično zagradio, potom odigrao povratnu loptu za Alivodića, a ovaj je topovskim udarcem sa ivice šesnaesterca pogodio rašlje Volešakovog gola. Solidnu šansu je potom propustio Ivanić, a u 68. minutu erupcija oduševljnja na „Karadjordju – 3:0 za Vojvodinu. Alivodić je proigrao Ivanića, ovaj filigranskim pasom poslao loptu kao na tacni Stojanoviću, a centarfor „lala“ iz trka pogodio  mrežu.

Na žalost navijača Vojvodine, ispostavilo se da je to bilo sve što su večeras razigrani „crveno-beli“ postigli. Šansi je bilo, a najpovooljnija se zbila u 84. minutu kada je Lobotka izbacio loptu iz praznog gola koju  je uputio Mirko Ivanić posle gužve nakon kornera koji je izveo Poletanović.
Na kraju, ostaje žal za jednim golom ali i velika injekcija samopouzdanja ekipi Vojvodine za neke naredne utakmice.