Na današnjoj pres-konferenciji u FK Vojvodina, sagovornici predstavnicima medija bili su šef stručnog štaba crveno-belih Zlatomir Zagorčić i prvotimac Uroš Stamenić. Tema konferencije bio je predstojeći prvenstveni duel, derbi 1. kola Superlige Srbije, između Vojvodine i Čukaričkog. Ova utakmica igra se u nedelju, od 19 časova, na stadionu „Karađorđe“.
– Pred nama je još jedna teška utakmica – istakao je Zagorčić. – Čukarički je tim koji se nalazi u ekspanziji, o čemu najbolje svedoče rezultati koje Beograđani u poslednje vreme ostvaruju. U nedelju će snage odmeriti dve ekipe koje su u četvrtak pobedile u evropskim duelima, što utakmici sigurno daje posebnu draž. Ponoviću još jednom da Vojvodina u svakom susretu ide na pobedu i nema sumnje da će tako biti i u ovom duelu. Voleo bih da se ponovi sjajna atmosfera na našem stadionu i koristim priliku da pozovem gledaoce da u velikom broju dođu da prate derbi.
Upitan o mogućim promenama u timu Vojvodine, Zagorčić je istakao:
– Verovatno će biti nekih promena, ali hajde da sačekamo sutrašnji trening i da ostavimo izjašnjavanje po ovom pitanju za – sutra. Ima određene doze umora kod pojedinih igrača, ali upravo zbog toga imamo na okupu 25 fudbalera, spremnih da u svakom trenutku uskoče u tim. Nino Pekarić je počeo da trenira s ekipom, pravi je kapiten i trebaće mu određeno vreme da se pripremi. Mirko Ivanić je zaradio posečenu arkadu protiv Spartaksa, to se dešava u fudbalu, uz to je danas imao i temperaturu pa nije trenirao, ali očekujem da će konkurisati za sastav protiv Čukaričkog.
Mladi napadač Uroš Stamenić složio se s trenerom i kratko je dodao:
– Čukarički ima jako dobar tim i sigurno je da nam neće biti lako da upišemo prva tri boda u novom prvenstvu. Očekujem, ipak, da ostvarimo cilj, pružimo dobru igru i ponovo obradujemo navijače. Nadam se da će atmosfera na „Karađorđu“ biti opet prava, vrhunska, jer i nama, igračima, puno je lakše kada igramo pred velikim brojem gledalaca.
ULAZNICE 300, 200 I 100 DINARA
Za razliku od evropskih utakmica koje je ovog leta odigrala Vojvodina, kada je ulaz na tribine novosadskog stadiona bio besplatan, karte za duel s Čukaričkim će se naplaćivati. One će stajati 300 dinara (Zapad), 200 dinara (Istok) i 100 dinara (Sever) i moći će da se kupe na blagajnama stadiona „Karađorđe“.
Vlasnici prošlosezonskih pretplatnih ulaznica moći će s njima da zauzmu svoja mesta na tribinama.
Isto se odnosi i na predstavnike medija, kojima će važiti akreditacije za prošlu sezonu.