Fudbaleri Vojvodine pobedili su ekipu Cementa iz Beočina rezultatom 2:0 (1:0), u prijateljskom meču odigranom u Veterniku.

Pred oko 100 gledalaca u FC „Vujadin Boškov“, strelci za Vošu bili su Čović u prvom i Zukić u 80. minutu (p).

Ekipe su nastupile u sastavima:

Vojvodina: Simić (od 58. Toroman) – Andrić, Bralić, Stojsavljević, Devetak (od 46. Mirić) – Đurišić (od 61. Jeličić), Zukić – Đuričin, Kokir, Nešković (od 27. Mladenović) – Čović.

Cement: Đurikin (od 46. Glišić) – Peković (od 61. Senderak), Zeljković (od 76. Marjanović), Ungar, Zogović (od 81. Rankov) – Ivanović, Jelić, Tomić, Jovišić (od 75. Stojanović) – Baletić, Sekulić (od 46. Tepić).

Vojvodina je povela već u prvom minutu. Ungar je odigrao povratni pas ka golmanu Đurikinu, ali je Čović pre njega došao do lopte, zaobišao ga i s lakoćom pogodio nebranjenu mrežu.

Međutim, uprkos ranom vođstvu crveno-belih, igra se potom odvijala uglavnom na sredini terena. Vojvodina je imala nešto već posed lopte, dok je Cement do izjednačenja pokušavao da stigne iz kontranapada.

U jednoj takvoj situaciji u 64. minutu, Tomić je odlično proigrao Senderaka, koji je sa desne strane utrčao u šesnaesterac i šutirao, ali je lopta prošla nekoliko centimetara pored stative.

Na drugoj strani, u 80. minutu, sudija Nebojša Dimitrijević dosudio je penal za Vojvodinu. Sa leve strane šesnaesterca, Kokir je centrirao, a Čović glavom spustio loptu do Zukića, na koga je startovao Zogović i time skrivio prekršaj. Zbog prigovora nakon faula, sudija Dimitrijević je Zogoviću pokazao crveni karton, ali u dogovoru između dva tima, Cement je imao pravo da uvede izmenu, pa je umesto njega u igru ušao Rankov. Penal je sigurno izveo Zukić i tako povisio prednost Voše.

Do kraja meča više nije bilo prilika, pa je utakmica završena pobedom Vojvodine rezultatom 2:0.