Фудбалери Војводине победили су екипу Радника резултатом 1:0 (0:0), у 19. колу Супер лиге Србије.

Пред око 500 гледалаца на „Карађорђу“, стрелац јединог гола био је Петар Бојић у 61. минуту.

Екипе су наступиле у саставима:

Војводина: Роцков – Стојковић, Веселиновић, Саничанин, Деветак – Дринчић, Топић – Нешковић (од 46. Ђуричин), П. Бојић, Гемовић (од 82. Ђуришић) – Винсент (од 61. Зукић).

Радник: И. Костић – М. Костић, Јокић, Марковић (од 14. Б. Бојић), Стевановић (од 55. Павловић) – Ђорђевић, Димитрић (од 76. Стаменковић), Кричак, Станисављевић – Томић, Павлов.

Радник је прву прилику имао већ у првом минуту, када је добар центаршут са леве стране искористио Ђорђевић да упути ударац главом, али је лопта прошла поред стативе гола Војводине. На другој страни, црвено-бели су до предности могли у 20. минуту и то након досуђеног једанаестерца.

У шеснаестерцу Радника, Гемовића је фаулирао Ђорђевић, а судија Драган Чоловић досудио је пенал за Вошу. Најстрожу казну је извео Веселиновић, али је Иван Костић одбранио његов ударац, па је резултат остао непромењен.

На нову прилику се потом чекало све до судијске надокнаде у првом полувремену, када је, након корнера за Радник, Бојан Бојић имао прилику да доведе свој тим у вођство, али је са десетак метара лопту послао преко пречке гола Војводине.

На другој страни, Воша је узвратила у 59. минуту, када је Стојковић прошао по десној страни и одиграо пас до Винсента, који је шутирао са седам-осам метара, али је лопта погодила спољни део мреже. Већ у следећем нападу, после дуплог паса са Винсентом, у прилици је био и Ђуричин, али је и након његовог ударца лопта отишла ван оквира гола. Међутим, у 61. минуту, црвено-бели су ипак дошли до предности.

Поново је Стојковић са десне стране ушао у шеснаестерац и пред голом проиграо Зукића, који је шутирао, голман Иван Костић је одбранио, али се лопта потом одбила до Бојића, који ју је са два метра лако проследио у мрежу.

Од тог тренутка, игра се одвијала углавном на средини терена, а лопта је чешће била у ногама фудбалера Војводине, који су у још неколико наврата покушали да угрозе гол Радника, али без успеха. Ипак, гол који су постигли био им је довољан да забележе четврту узастопну победу и задрже друго место на табели.