Фудбалери Војводине победили су екипу Заглебја из Лубина резултатом 1:0 (1:0), у пријатељском мечу одиграном у Белеку.

У утакмици која је одиграна без присуства гледалаца у ФЦ „Титаник Делукс Белек“, стрелац јединог гола на мечу био је Ђуричин у другом минуту.

Екипе су наступиле у саставима:

Војводина: Роцков (од 57. Симић) – Стојковић (од 75. Лазаревић), Граовац (од 46. Веселиновић), Саничанин (од 75. Јеличић), Деветак (од 75. Јаковљевић) – Митошевић (од 75. Зломислић), Милојевић (од 75. Тегелтија) – Гојков (од 74. Винсент), Ђуричин (од 52. Зукић), Нешковић (од 75. Срећковић) – Виља (од 75. Гајић).

Заглебје: Форенц – Пиатковски (од 75. Копач), Дабровски (од 61. Јагиело), Пореба (46. Пакулски), Јаноска (од 54. Сиротов) – Муча (од 75. Балић), Џивниел (од 75. Павловски), Тошик (од 75. Старзински), Мареш (од 75. Дуџински) – Бохар (од 46. Сис), Слис (од 75. Матусчик).

Већ у другом минуту, Војводина је повела. Деветак је по левој страни одиграо пас до Ђуричина, који је изузетном брзином ушао у шеснаестерац Заглебја и упутио ударац са око 11-12 метара искоса, након чега је лопта завршила у доњем даљем углу голмана Форенца.

Само осам минута касније, врло лако је могло бити 2:0 за Војводину и то после брзог и једноставног контранапада. Наиме, након слободног ударца за Заглебје, Роцков је испуцао лопту, коју је Виља главом проследио до Нешковића, а он је, у дуелу са једним противничким играчем, успео да идеално проигра Ђуричина, који је изашао сам испред Форенца и шутирао, али је лопта прошла неколико центиметара поред стативе.

На другој страни, пољски тим је узвратио у 24. минуту преко Бохара, који је добро извео слободан ударац са око 20 метара искоса, али је Роцков избио лопту у корнер. Свега два минута касније, поново је Војводина имала прилику када је Митошевић одиграо добар пас до Виље, а он одложио лопту до Ђуричина, који је кренуо ка голу и шутирао са око 18 метара, али је лопта отишла неколико центиметара изнад пречке.

У 51. минуту, Војводина је на терену остала без Огњена Ђуричина, који је оштро стартовао на Мучу, те му је судија Ким из Јужне Кореје стога показао црвени картон. Ипак, у договору између два тима, Војводина је уместо њега могла да уведе замену, па је на терен ушао Дејан Зукић.

Црвено-бели су нову прилику на мечу пропустили у 56. минуту, када је корнер одлично извео Митошевић, а у петерцу добро скочио Веселиновић и упутио ударац главом. Голман Форенц је одбранио, Веселиновић је потом поново ногом покушао да постигне погодак, али је чувар мреже Пољака још једном спречио да лопта уђе у мрежу.

Још једна добра прилика за Вошу виђена је и у 60. минуту, када је Деветак добро центрирао, а Виља у паду покушао спроведе лопту у мрежу, али је она отишла поред стативе. И у наставку се играло врло борбено и отворено на обе стране, али су у последњих пола сата праве прилике изостале, те је Војводина тако забележила своју другу победу током припрема у Турској.

Пре овог меча, Воша је резултатом 2:1 победила екипу Зорје и играла нерешено 2:2 са тимом Арсенала из Кијева.