Фудбалери Војводине победили су екипу Рапида из Беча резултатом 2:0 (1:0), у пријатељском мечу одиграном у Белеку.

Пред око 50 гледалаца на терену спортског центра „Макс Ројал“, стрелци за Вошу били су Мркаић у 29. и Човић у 59. минуту.

Екипе су наступиле у саставима:

Војводина: Роцков (од 46. Симић) – Стојковић (од 46. Бјековић, од 82. Мирић), Ђурић (од 46. Андрић), Саничанин (од 46. Стојсављевић), Деветак (од 46. Ђорђевић) – Дринчић (од 46. Ђуришић), Топић (од 46. Зукић) – Вукадиновић (од 46. Ђуричин), Бојић (од 46. Кокир), Гемовић (од 46. Нешковић) – Мркаић (од 46. Човић, од 71. Младеновић).

Рапид: Нофлах (од 46. Гартлер) – Мург, Граховац, Хофман, Грајмл – Кара, Арасе, Хајдари, Шустер – Божић (од 71. Савић), Вунш (од 71. Демир).

Прва прилика на утакмици је виђена већ у четвртом минуту, када је, након центаршута Дринчића из слободног ударца, један играч Рапида покушао главом да избије лопту, али је она погодила пречку гола аустријског тима. Међутим, што се није догодило тада, десило се у 29. минуту.

Са средине терена, Дринчић је послао одличан пас у празан простор ка Мркаићу, који је прихватио лопту, утрчао у шеснаестерац Рапида и потом рутински савладао противничког голмана.

Игра се потом одвијала углавном на средини терена, с тим да Рапид практично ниједног момента није озбиљније угрозио гол Војводине, а у 59. минуту, црвено-бели су стигли и до другог поготка.

Најпре је Нешковић сјајно на левој страни проиграо Ђорђевића, који је упутио оштар пас пред петерац, где је Зукић шутирао из прве, Гартлер је одбранио, али се лопта потом одбила до Човића, који је са око седам-осам метара удвостручио вођство свог тима.

У 64. минуту, Воша је имала нову одличну прилику и то након што је Кокир одиграо пас у празан простор ка Зукићу, који је ушао у шеснаестерац и шутирао, али је голман Гартлер истрчао и одбранио његов ударац. Само два минута касније, са око 18 метара је одлично шутирао Нешковић, али је Гартлер још једном сјајно реаговао и одбранио.

Упркос сигурном вођству, Војводина је до краја меча наставила да игра отворено и офанзивно, али нових прилика за погодак више није било, те је крајњи резултат остао 2:0 за црвено-беле.