Фудбалери Војводине победили су екипу Кабела резултатом 1:0 (0:0), у пријатељском мечу одиграном у Ветернику.

Пред око 200 гледалаца у ФЦ „Вујадин Бошков“, стрелац јединог гола на утакмици био је Вукадиновић у 80. минуту.

Екипе су наступиле у саставима:

Војводина: Тороман (од 46. Вуклиш) – Стојковић (од 46. Бјековић), Ђурић (од 46. Стојсављевић), Саничанин (од 46. Иван), Деветак (од 46. Мирић) – Топић (од 46. Ђуришић) – Ђуричин (од 46. Винсент), Бојић (од 46. Матковић), Зукић (од 46. Вукадиновић), Гемовић (од 46. Кокир) – Матић (од 46. Мркаић).

Кабел: Пилиповић (од 46. Браћ) – Мандић (од 59. Балабановић), Кочовић (од 46. Србијанац), Петрић (од 46. Петровић), Којчић (од 46. Станојевић) – Говедарица (од 46. Илић), С. Петровић (од 46. Лешков), Месаровић (од 46. Дражић), Караћ (од 46. Нинковић) – Пантелић (од 46. Видаков), Небо (од 46. Сума).

Пред почетак утакмице, одржан је минут ћутања у знак почасти према Васи Рутоњском, члану генерације Војводине која је освојила Средњоевропски куп и који је преминуо синоћ после дуге и тешке болести.

Прва прилика на утакмици је виђена у 15. минуту, када је Матић са леве стране упутио одличан центаршут у шеснаестерац ка Бојићу, који је сјајно примио лопту и изборио се за позицију за ударац, а потом и шутирао са око седам-осам метара искоса, али је лопта отишла неколико центиметара поред стативе.

Црвено-бели су одличну прилику пропустили и у 36. минуту, када је у сјајној шанси да доведе свој тим у вођство био Ђуричин, али је голман Пилиповић одбранио његов ударац са свега три-четири метра.

Војводина је наставила са иницијативом и у другом полувремену, али је до поготка дошла тек у 80. минуту. Мркаић је шутирао са петнаестак метара искоса, а Вукадиновић је уклизао на лопту и са метар раздаљине је проследио у небрањену мрежу.

На другој страни, Кабел је могао да изједначи у 86. минуту, када је са око 12-13 метара искоса шутирао Видаков, али је Вуклиш одбранио његов ударац.

То је уједно била последња прилика на мечу, па је Војводина тако остварила победу у својој првој пријатељској утакмици у склопу припрема за нову полусезону.