Фудбалери Војводине поражени су од екипе Црвене звезде резултатом 0:2 (0:1), у дербију 15. кола Супер лиге Србије.

У мечу који је одигран без присуства гледалаца, стрелци за Београђане били су Гајић у 26. и Бен у 75. минуту (п).

Екипе су наступиле у саставима:

Војводина: Вуклиш – Андрић, Бралић, Деветак, Ђорђевић – Дринчић, Бјековић (од 46. Стојковић) – Вукадиновић (од 81. Гемовић), Човић (од 77. Зукић), Бојић – Мркаић (од 65. Ђуричин).

Црвена звезда: Борјан – Гајић, Панков, Милуновић, Ераковић – Саного, Петровић – Бен (од 84. Дегенек), Иванић (од 88. Спиридоновић), Канга (од 73. Николић) – Фалћинели (од 84. Вукановић).

Пред почетак утакмице, в.д. председника ФК Војводина Драгољуб Самарџић уручио је урамљен дрес Војводине са бројем 100 и пригодну статуу Синиши Саничанину, који је у прошлом колу против Металца одиграо свој 100. меч у дресу „старе даме“, а након тога, одржан је минут ћутања у знак почасти према недавно преминулом патријарху Српске православне цркве Иринеју.

Прва шанса на утакмици је виђена већ у првом минуту, када је са око 15 метара одлично шутирао Вукадиновић, али је сјајно одбранио Борјан. На другој страни, Црвена звезда је узвратила у 19. минуту, када је слободан ударац са око 20 метара извео Бен, али је лопта отишла неколико центиметара изнад пречке.

Међутим, 26. минуту, Београђани су ипак дошли до предности. У контранападу, Гајић је шутирао са око 25 метара искоса и одличним ударцем довео свој тим у вођство.

Црвена звезда је имала нову прилику у 36. минуту, такође после контранапада, када је Иванић шутирао са око 20 метара, али је лопта отишла неколико центиметара поред стативе. Исти играч је у 50. минуту добро прошао поред Андрића и потом шутирао са око 23-24 метра искоса, али је лопта отишла преко пречке гола Војводине.

У 73. минуту, добру прилику је имала и Воша и то после центаршута Ђорђевића са леве стране и ударца Андрића са петнаестак метара, али је лопта отишла ван оквира гола. Само минут касније, судија Новак Симовић је старт Ђуричина над Николићем у шеснаестерцу Војводине окарактерисао као прекршај и досудио пенал за гостујући тим.

Једанаестерац за Црвену звезду је сигурно извео Бен и тако повисио предност свог тима.

До краја меча, игра се одвијала углавном на средини терена, без већих прилика за било који тим, па је утакмица завршена победом екипе из Београда.