Fudbaleri Vojvodine poraženi su od ekipe Crvene zvezde rezultatom 0:2 (0:1), u derbiju 15. kola Super lige Srbije.

U meču koji je odigran bez prisustva gledalaca, strelci za Beograđane bili su Gajić u 26. i Ben u 75. minutu (p).

Ekipe su nastupile u sastavima:

Vojvodina: Vukliš – Andrić, Bralić, Devetak, Đorđević – Drinčić, Bjeković (od 46. Stojković) – Vukadinović (od 81. Gemović), Čović (od 77. Zukić), Bojić – Mrkaić (od 65. Đuričin).

Crvena zvezda: Borjan – Gajić, Pankov, Milunović, Eraković – Sanogo, Petrović – Ben (od 84. Degenek), Ivanić (od 88. Spiridonović), Kanga (od 73. Nikolić) – Falćineli (od 84. Vukanović).

Pred početak utakmice, v.d. predsednika FK Vojvodina Dragoljub Samardžić uručio je uramljen dres Vojvodine sa brojem 100 i prigodnu statuu Siniši Saničaninu, koji je u prošlom kolu protiv Metalca odigrao svoj 100. meč u dresu „stare dame“, a nakon toga, održan je minut ćutanja u znak počasti prema nedavno preminulom patrijarhu Srpske pravoslavne crkve Irineju.

Prva šansa na utakmici je viđena već u prvom minutu, kada je sa oko 15 metara odlično šutirao Vukadinović, ali je sjajno odbranio Borjan. Na drugoj strani, Crvena zvezda je uzvratila u 19. minutu, kada je slobodan udarac sa oko 20 metara izveo Ben, ali je lopta otišla nekoliko centimetara iznad prečke.

Međutim, 26. minutu, Beograđani su ipak došli do prednosti. U kontranapadu, Gajić je šutirao sa oko 25 metara iskosa i odličnim udarcem doveo svoj tim u vođstvo.

Crvena zvezda je imala novu priliku u 36. minutu, takođe posle kontranapada, kada je Ivanić šutirao sa oko 20 metara, ali je lopta otišla nekoliko centimetara pored stative. Isti igrač je u 50. minutu dobro prošao pored Andrića i potom šutirao sa oko 23-24 metra iskosa, ali je lopta otišla preko prečke gola Vojvodine.

U 73. minutu, dobru priliku je imala i Voša i to posle centaršuta Đorđevića sa leve strane i udarca Andrića sa petnaestak metara, ali je lopta otišla van okvira gola. Samo minut kasnije, sudija Novak Simović je start Đuričina nad Nikolićem u šesnaestercu Vojvodine okarakterisao kao prekršaj i dosudio penal za gostujući tim.

Jedanaesterac za Crvenu zvezdu je sigurno izveo Ben i tako povisio prednost svog tima.

Do kraja meča, igra se odvijala uglavnom na sredini terena, bez većih prilika za bilo koji tim, pa je utakmica završena pobedom ekipe iz Beograda.