Fudbaleri Vojvodine pobedili su ekipu Spartaka rezultatom 2:1 (1:1), u prijateljskom meču odigranom u Veterniku.

Pred oko 150 gledalaca u FC „Vujadin Boškov“, strelac za Spartak bio je Šormaz u 15, dok su golove za Vošu postigli Gemović u 18. i Vukadinović u 69. minutu.

Ekipe su nastupile u sastavima:

Vojvodina: Simić (od 46. Toroman) – Stojković (od 46. Konstantin), Đurišić (od 60. Čović), Saničanin (od 46. Bjeković), Devetak – Topić (od 46. Stojsavljević) – Đuričin (od 46. Vinsent), Bojić (od 46. Nešković), Zukić (od 46. Kokir), Gemović (od 46. Vukadinović) – Matić (od 46. Mrkaić).

Spartak: Dubljanić (Dokić) – Šimura, Milošević, Otašević (od 46. Vidović), Tekijaški (od 46. Milutinović) – Vidaković (od 46. Jočić, od 66. Vidaković), Marčić (od 46. Milić), Tufegdžić (od 46. Andrezinjo), Šormaz (od 46. Lučić) – Gojkov (od 46. Bijelović), Nikolić (od Vujanović).

Subotičani su poveli već u 15. minutu. U solo prodoru, kroz odbranu Vojvodine je sjajno prošao Tufegdžić i potom dodao loptu do Šormaza, koji je sa oko sedam metara lako savladao Simića.

Međutim, vođstvo gostiju je trajalo samo tri minuta, pošto je Vojvodina ubrzo izjednačila. Sa desne strane, Stojković je uputio centaršut u šesnaesterac, gde je Gemović prihvatio loptu i preciznim plasiranim udarcem poslao je u dalje rašlje golmana Dubljevića.

Od tog trenutka, igra se odvijala uglavnom na sredini terena, bez izrazitih šansi, da bi u 69. minutu Voša došla do preokreta. Na oko 20 metara od gola Spartaka, dosuđen je slobodan udarac za crveno-bele, a loptu je namestio Vukadinović i preciznim šutem preko živog zida doneo prednost „staroj dami“.

Do kraja meča, igralo se agresivno i otvoreno na obe strane, ali novih prilika pred golom više nije bilo, pa je tako pobeda pripala ekipi Vojvodine.