Фудбалери Војводине победили су екипу Рада резултатом 4:1 (1:1), у 11. колу Супер лиге Србије.

У мечу који је одигран без присуства гледалаца на „Карађорђу“, стрелац за госте био је Живковић у трећем, док су голове за Вошу постигли Бралић у 11, Човић у 55, Буснић у 69. (аг) и Вукадиновић у 79. минуту (п).

Екипе су наступиле у саставима:

Војводина: Вуклиш – Андрић, Бралић, Деветак, Ђорђевић – Дринчић, Топић (од 46. Стојковић) – Вукадиновић (од 80. Гемовић), Човић (од 73. Зукић), Бојић (од 80. Новевски) – Мркаић (од 69. Младеновић).

Рад: Кахриман – Ђорић, Дамњановић (од 72. Новаковић), Јовановић (од 59. Газивода), Цигер – Ковачевић (од 59. Радуновић), Буснић, Лазаревић, Живковић (од 73. Трифуновић) – Радивојевић (од 73. Трнинић), Ђурић.

Пред почетак утакмице, в.д. председника ФК Војводина Драгољуб Самарџић уручио је плакету и урамљен дрес са бројем 100 шефу стручног штаба црвено-белих Ненаду Лалатовићу, поводом његове 100. утакмице на клупи „старе даме“.

Након што је меч почео, Рад је повео већ у трећем минуту. На левој страни, Дамњановић се изборио за лопту и послао је до Живковића, који је прецизним ударцем са десетак метара довео свој тим у вођство.

Међутим, Војводина је узвратила већ у 11. минуту. Дринчић је центрирао из слободног ударца, а Бралић одлично скочио и главом изједначио резултат.

У 31. минуту, Воша је имала нову прилику, када је са седам-осам метара искоса шутирао најпре Андрић, а потом и Бојић, али је у оба наврата Кахриман одбранио. Војводина је могла до поготка и у 45. минуту, када је са око 23-24 метра шутирао Топић, али је поново одбранио Кахриман. Практично већ у следећем нападу, Бојић је одлично додао лопту до Топића, који је још једном шутирао, овога пута са десетак метара, али је опет одлично реаговао голман гостију.

Већ у првом минуту другог полувремена, Вукадиновић је одлично шутирао са петнаестак метара искоса, али је још једном сјајно одбранио Кахриман. Само минут касније, после корнера који је извео Дринчић, одличан ударац главом је упутио Човић, али је опет фантастично реаговао голман Рада. Међутим, што се није десило тада, догодило се у 55. минуту.

Близу корнер заставице, Бојић је одузео лопту једном фудбалеру Рада и потом центрирао, а Човић опет одлично скочио и прецизним ударцем главом послао лопту у ближи доњи угао голмана Кахримана.

Већ у 69. минуту, било је 3:1 за Војводину. Бојић је шутирао са петнаестак метара, а лопта је погодила Буснића и одбила се у мрежу гостујућег тима.

У 78. минуту, досуђен је пенал за Војводину. У контранападу црвено-белих, Ђорђевић је центрирао, након чега је лопта погодила у руку Лазаревића, па је судија Андрија Стојановић досудио најстрожу казну. Пенал за Војводину је извео Вукадиновић и повисио предност „старе даме“.

До краја меча, црвено-бели су сигурно контролисали лопту и тако остварили победу.