liga evrope

FK „Vojvodina“ je izvukla mađarski MTK u prvom kolu kvalfikacija za Ligu Evrope. Prva utakmica se igra 2. jula u Budimpešti, dok je revanš nedelju dana kasnije u Novom Sadu.

FK MTK Hungarija ili skraćeno MTK (mađ. MTK Hungária FC) je fudbalski klub iz Budimpešte, Mađarska. Dugogodišnji je mađarski prvoligaš. Jedan je od najuspešnijih mađarskih klubova, bio je 23 puta šampion i osvojio je 12 puta titulu pobednika mađarskog kupa. Jednom su osvojili i mađarski super kup. Pod imenom Vereš Lobogo (mađ. Vörös Lobogó SE) 1955. godine je učestvovao u evropskoj ligi šampiona (time postao prvi mađarski tim koji je učestvovao na ovom takmičenju) a 1964. je igrao u finalu Kupa pobednika kupova, i izgubio od Sportinga iz Lisabona. Klupske boje su plavo bele.

U prošlogdišnjem prvenstvu su završili na 3. mestu, iza Videotona i Ferencvaroša. Trener ekipe je Jožef Garami.