Фудбалери Војводине играли су нерешено 2:2 (1:0) против екипе Арсенала из Кијева, у пријатељском мечу одиграном у Белеку.

У утакмици која је играна без присуства гледалаца у ФЦ „Титаник Делукс Белек“, стрелци за Вошу били су Ђурић у петом (п) и Деветак у 83, док су голове за Украјинце постигли Авагимјан у 60. и Алексејев у 88. минуту.

Екипе су наступиле у саставима:

Војводина: Симић (од 71. Тороман) – Стојковић (од 57. Бјековић), Јеличић (од 57. Саничанин), Граовац (од 57. Деветак), Јаковљевић (од 57. Лазаревић) – Митошевић (од 57. Зломислић), Милојевић (од 57. Тегелтија) – Гојков (од 46. Живковић), Ђурић (од 46. Гајић), Срећковић (од 57. Нешковић) – Зукић.

Арсенал: Иванов (од 46. Будок) – Дубинчак (од 46. Осман), Башлан (од 46. Стрижак), Сагутким (од 32. Козак), Макс (од 46. Липартија) – Домбровек (од 46. Авагимјан), Танковски (од 46. Сухоручко), Ориховски, Јанаков – Ковнак (од 21. Алексејев), Семенлок.

Недуго након што је утакмица почела, односно већ у петом минуту, досуђен је једанаестерац за Војводину. Зукић је извршио добар притисак на једног одбрамбеног играча Арсенала и приморао га на грешку приликом покушаја изношења лопте, те је онда дошла до Срећковића, који је фаулиран. Досуђен је пенал за Војводину, који је сигурно реализовао Ђурић и довео црвено-беле у вођство.

Обе екипе су играле отворено, али осим два солидна ударца Ђурића из даљине, није виђена ниједна озбиљна шанса пред било чијим голом, да би у 32. минуту фудбалер Арсенала Сагутким добио црвени картон након прекршаја с леђа над Ђурићем. Ипак, уз сагласност шефа стручног штаба Војводине Радована Кривокапића, украјински тим је уместо њега на терен увео замену са клупе за резервне играче.

Војводина је имала нешто већи посед лопте и чешће је нападала, али у 60. минуту, Арсенал је дошао до изједначења. После центаршута са десне стране, лопта је избијена из шеснаестерца Војводине, али је она дошла до Авагимјана, који ју је прецизним ударцем са око 18 метара послао уз саму стативу гола Симића.

Од тог тренутка, Украјинци су постали за нијансу доминантнији тим на терену, али без правих прилика за гол, да би у 83. минуту Војводина поново дошла до предности. Корнер за црвено-беле је извео Зукић и добро центрирао, а у шеснаестерцу је ударац упутио Деветак. Голман Будок је одбранио, али је Деветак из другог покушаја, са два метра удаљености, постигао други гол за Вошу на овом мечу.

До краја утакмице, Арсенал је покушавао да дође до новог изједначења, али је Војводина успешно заустављала све његове нападе све до 88. минута. Тада је Алексејев искористио добар центаршут са леве стране и прецизним ударцем са десетак метара искоса послао лопту у даљи доњи угао голмана Торомана, те тако поставио коначан резултат ове утакмице.