Фудбалери Војводине пласирали су се у четвртфинале Купа Србије, пошто су данас у осмини финала победили екипу Синђелића резултатом 4:0 (2:0).

Пред око 1.000 гледалаца на „Карађорђу“, стрелци за Вошу били су Корховој у петом (аг), Зукић у 36. (п) и 58. и Ђорђе Ђурић у 81. минуту.

Екипе су наступиле у саставима:

Војводина: Симић – Стојковић, Ђ. Ђурић, Петковић, Вучић – Дринчић (од 63. Ђуричин), Топић – Нешковић, Зукић, Кокир (од 63. Гемовић) – Николић (од 63. Матић).

Синђелић: Стефановић – Бумбар, Бранковић (од 53. Јоковић), Минић, В. Ђурић (од 54. Поповић) – Жанг (од 66. Митић), Радуновић, Драгачевић, Корховој – Илић, Горановић.

Војводина је повела већ у петом минуту. Корнер за црвено-беле је извео Дринчић, а Корховој је, у жељи да избије лопту, главом погодио сопствену мрежу. Након тога, утакмица је ушла у нешто мирнији ритам, да би у 35. минуту судија Милан Стефановић досудио пенал за Војводину.

Петковић је лепо проиграо Вучића на левој страни, а он је одиграо повратни пас до Нешковића, који је оборен у шеснаестерцу од стране једног фудбалера гостију, па је досуђена најстрожа казна за црвено-беле. Сигуран извођач пенала је био Зукић и тако повисио предност свог тима.

На нову шансу, чекало се до 55. минута, када је Николић лепо оставио лопту до Нешковића, који је шутирао са око шест-седам метара, али је Стефановић одбранио. Међутим, само минут касније, ипак је било 3:0 за Вошу.

Кокир је лепо у шеснаестерцу проиграо Николића, а он је петом одиграо сјајан повратни пас до Зукића, који је прецизним ударцем са око осам-девет метара још једном савладао противничког голмана.

Без обзира на високо вођство, Војводина је наставила са нападима, па је тако Нешковић у 71. минуту одлично проиграо Ђуричина, који је шутирао са око 11-12 метара искоса, али је лопта прошла неколико центиметара поред стативе.

Међутим, у 81. минуту, црвено-бели су дошли и до четвртог поготка и то након што је корнер извео Зукић, а Ђурић главом с лакоћом проследио лопту у мрежу.

До краја утакмице, фудбалери Војводине су рутински држали лопту и привели меч крају, те тако изборили пласман у четвртфинале Купа Србије.