Fudbaleri Vojvodine izgubili su u gostima od Kolubare rezultatom 1:0 u 25. kolu Super lige Srbije.

Kolubara: Stanivuković, Janković, Radovanović, Kočović, Đokić, Marjanović, Bojić, Đurić, Đuranović, Filipović, Bakić.

Vojvodina: Rockov – Lazarević, Jeličić, Stevanović, Devetak – Topić (od 58. Matić), Busnić (od 77. Maksimović) – Vukadinović (od 77. Nešković), Čović, Simić – Vukčević (od 77. Bastajić).

Kolubara je povela u ranoj fazi meča, već u osmom minutu, Kočović je izveo korner sa desne strane, a Bakić bio najviši u skoku i sa peterca savladao Rockova za 1:0.

Nakon vodećeg gola, domaći su držali ekipu Vojvodine daleko od gola i onemogućili gostima da ozbiljnije ugroze Stanivukovića. Sledeći udarac ka golu imala je Kolubara, na isteku pola časa igre Kočović je iz slobodnjaka poslao loptu preko gola.

Voša je najbolju šansu od početka imala u 35. minutu, Vukčević je centrirao sa levog boka, Čović je pobegao čuvarima, šutirao iz prve, ali je pogodio stativu.

Kolubara je do odlaska na odmor pripretila još jednom, posle centaršuta sa levog boka, Bojić je šutirao sa nekoliko metara preko gola.

Vojvodina je u poslednjim trenucima prvog poluvremena imala najbolju šansu da izjednači, pošto je Janković igrao rukom u šesnaestercu, a sudija pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo Miljan Vukadinović, gađao je svoju levu stranu, ali je golman Stanivuković pročitao njegovu nameru i odbranio.

Tek što je počelo drugo poluvreme, odmah prvo uzbuđenje pred golom Kolubare, Čović je pao u šesnaestercu, a glavni sudija je procenio da je simulirao i pokazao mu drugi žuti i automatski crveni karton. Iako je kapiten Voše insistirao da sudija pogleda VAR, glavnom arbitru je potvrđena njegova odluka i Čović je ipak isključen.

Voša je sa igračem manje morala više da rizikuje da bi pokušala da stigne zaostatak, pa je ubrzo Slavoljub Đorđević uveo Matića umesto Topića. Težište igre gostujući tim prebacio je na polovinu Kolubare, a prvi udarac ka golu imao je Devetak iz slobodnjaka sa 20 metara, lopta je završila preko gola.

Usledio je period bez pravih šansi, sa dosta prekida i sitnih faulova, što je više odgovaralo domaćoj ekipi koja je branila rezultat. Trener Voše uveo je u finišu i Neškovića, Bastajića i Maksimovića kako bi osvežio svoj tim. U 84. minutu upravo je Bastajić imao priliku, njegov udarac izblokirao je defanzivac Kolubare. Tri minuta kasnije Lazarević je šutirao sa distance, lopta je prošla preko gola.

U nadoknadi vremena Simić je imao poslednju šansu nakon Bastajićevog centrašuta, ali je na mestu bio golman Stanivuković.

Voša je tako vezala drugi vezani poraz sa igračem manje i ostala četvrta na tabeli sa 36 bodova.