Staff

Milan Rastavac

Position:

Manager

Date of Birth:

1. 11. 1973.

Place of Birth:

Vršac

Football career:

Vojvodina, Kabel, Dinamo Pančevo, Mladost Bački Jarak

Coaching career:

Vojvodina, Radnički Niš, AO Xanthi, Serbia, Asteras Tripoli

License:

UEFA Pro

Goran Šaula

Position:

Assistant coach

Date of Birth:

1. 9. 1970.

Place of Birth:

Novi Sad

Football career:

Vojvodina, SD Compostela

Coaching career:

Vojvodina, Serbia U-19, Serbia U-21, Asteras Tripoli

License:

UEFA Pro

Miloš Bašić

Position:

Assistant coach

Date of Birth:

28. 8. 1980.

Place of Birth:

Belgrade

Previous clubs:

Floriana, New York RB, Vojvodina, QD Jonoon, Serbia U19, Partizan, AO Xanthi, Serbia U21, Asteras Tripoli

License:

UEFA A

Nikola Kovačević

Position:

Assistant coach

Date of Birth:

26. 7. 1983.

Place of Birth:

Vukovar

Previous clubs:

/

License:

UEFA A

Srđan Žakula

Position:

Goalkeeper coach

Date of Birth:

22. 3. 1979.

Place of Birth:

Korenica

Football career:

Mladost Apatin, Unirea Urziceni, Hajduk Kula, Radnički Sombor, Vojvodina, Radnički Šid

Coaching career:

Spartak Subotica

License:

UEFA A

Marko Stojanović

Position:

Fitness coach

Date of Birth:

16. 10. 1976.

Place of Birth:

Bajina Bašta

Previous clubs:

Macabi, Partizan, Olimpija, Serbia

Aleksandar Janković

Position:

Fitness Coach

Date of Birth:

23. 6. 1974.

Place of Birth:

Valjevo

Football career:

Coaching career:

FC Xi’an Chanba Renhe (China), Levski (Bulgaria), U-19 national team of Serbia, FC Beijing Renhe (China)

License:

UEFA B

Saša Semeredi

Position:

Fitness Coach

Date of Birth:

1. 8. 1988.

Place of Birth:

Novi Sad

Football career:

Coaching career:

Red Star, Bežanija, Deportivo Alavés, Sochaux-Montbéliard

License:

UEFA B

Aleksandar Kotrljanović

Position:

Fitness Coach

Date of Birth:

29. 6. 1992.

Place of Birth:

Belgrade

Previous clubs:

Kabel, Inđija

Igor Gagričić

Position:

Analyst

Date of Birth:

24. 5. 1996.

Place of Birth:

Čačak

Football career:

Sloboda Čačak

License:

UEFA C

Borko Vukosav

Position:

Doctor

Date of Birth:

18. 5. 1957.

Place of Birth:

Novi Sad

Goran Marijan

Position:

Physiotherapist

Date of Birth:

18. 6. 1985.

Place of Birth:

Novi Sad

Nemanja Mijić

Position:

Physiotherapist

Date of Birth:

11. 6. 1981.

Place of Birth:

Novi Sad

Marijan Ciganović

Position:

Physiotherapist

Date of Birth:

14. 10. 1983.

Place of Birth:

Novi Sad

Nemanja Jotanović

Position:

Kit Manager

Date of Birth:

16. 9. 1982.

Place of Birth:

Novi Sad

Dragan Vasić

Position:

Kit Manager

Date of Birth:

2. 9. 1963.

Place of Birth:

Pađine

Dragomir Vukićević

Position:

Secretary of the coaching staff

Date of Birth:

23. 12. 1958.

Place of Birth:

Novi Sad

Football career:

Schtefa (Switzerland), Arau (Switzerland), Šparta Beli Manastir, Proleter Novi Sad

License:

UEFA B