Фудбалери Војводине поражени су од ЛАСК-а резултатом 0:1 (0:0) у првом мечу трећег кола квалификација за Лигу конференције.

Стрелац јединог гола на мечу био је Михорл у 70. минуту.

Тренери су на терен извели следеће саставе:

Војводина: Н. Симић – Цуцин, Ковачевић, Стевановић, Деветак – Буснић, Топић – Новевски (од 68. Зукић), Човић, В. Симић (од 86. Бастајић) – Мркаић (од 46. Кабић).

ЛАСК: Шлагер – Ренер, Филиповић, Вајсингер, Летард (од 74. Марешић) – Михорл, Гргић, Поцман (од 46. Флекер) – Kарамоко (од 62. Балић), Гојџингер (од 62. Хјон-Сеок), Шмит.

Већ у другом минуту, ЛАСК је имао прву озбиљну прилику, након корнера, Летард је био највиши у скоку, лопта је прошла за мало преко пречке. Први озбиљнији напад Воша је имала у деветом минуту, после комбинације са Цуцином, Новевски се нашао у добро позицији, али је упутио лош центаршут. Пет минута касније Воша је  још озбиљније припретила, након прекида Мркаић је шутирао, али тик поред стативе. ЛАСК је најближи голу био у 17. минуту, Шмит је са ивице шеснаестерца шутирао поред стативе.

ЛАСК је наставио да игра на половини Војводине, а у 26. минуту Поцман је са ивице шеснаестерца гађао угао, али је Симић одлично интервенисао, баш као и у следећем нападу када је искоса први угао гађао Шмит. И у 33. минуту Симић је маестрално реаговао када је са ивице шеснаестерца опасан ударац упутио Ренер.

И поред доминације гостујуће екипе, Воша је проналазила начине да дође до опасних ситуација пред голом, у 35. минуту Човић је лепо проиграо Симића који је упутио лопту у петерац, али је одлично реаговала одбрана ЛАСК-а. У финишу првог дела игре темпо је мало опао, Воша се ослободила притиска, па је на полувремену резултат остао непромењен.

Почетком другог полувремена, Ђорђевић је увео Кабића уместо Мркаића, а уследио је и велики пљусак који је знатно утицао на игру обе екипе, па је прва шанса виђена у 56. минуту и то каква – Човић је упутио снажан ударац са 25 метара и погодио стативу.

ЛАСК је први пут у наставку озбиљније припретила у 62. минуту, искоса са десне стране шутирао је Шмит. Осам минута касније, ЛАСК је повео, Михорл је остао сам на неких двадесетак метара, имао је времена да се намести и потом упути неодбрањив ударац уз саму стативу.

ЛАСК је након вођства очекивано стао на своју половину и чувао резултат, док је Воша покушавала дугим лоптама да се приближи голу и опасној зони, увео је Славољуб Ђорђевић и Бастајића уместо Вељка Симића, али до краја није било промене резултата. Деветак је још једном опробао са дистанце, али је шутирао директно у голмана ЛАСК-а.

У последњим тренуцима тренуцима утакмице Цуцин је због старта са леђа зарадио директан црвени картон, па је домаћи тим меч завршио са играчем мање.

Реванш меч на програму је за седам дана у Клагенфурту.