Фудбалери Војводине победили су екипу Радничког из Ниша резултатом 3:2 у четвртом колу Моцарт Бет Супер лиге Србије.

Стрелци за Војводину били су Чумић у 15. и 40. и Болинги у 74. минуту.

Војводина: Царевић, Лазаревић, Росић, Црномарковић, Букинац (од 63. Гиорбелидзе), Зукић, Милосављевић (од 63. Буснић), Малбашић (од 63. Радуловић), Николић (од 90. Јеличић), Чумић (од 87. Ивановић), Болинги.

Раднички: Росић, Влајковић (од 81. Ивеља), Војновић, Јамакам, Фреј, Бакић, Илић (од 29. Марјановић), Пејовић (од 65. Лијам), Стајић, Белаковић, Петров.

Воша је преузела иницијативу од почетка утакмице и пренела игру на половину противника.

У 15. минуту Воша је заслужено повела, Зукић је главом одложио лопту до Чумића, који се наместио и са 22-23 метра погодио први угао за 1:0!

Само четири минута касније Воша је имала нову шансу, после центаршута са десног бока, Болинги је усамљен са петерца желео главом да погоди, али није најбоље захватио лопту.

Раднички је узвратио у 19. и 20. минуту, најпре је Петров изашао сам на Царевића, голман Воше је сјајно интервенисао. У наставку акције, Влајков је умало казнио покушај одлагања Букинца до Царевића.

Убрзо је Чумић имао нову шансу, овај пут је опробао са дистанце, голман је Росић је зауставио његов ударац. Али, у 40. минуту, Росић није могао ништа после новог ударца Чумића, капитен Воше погодио је за 2:0. Малбашић је оштро шутирао искоса са десне стране, Росић је одбио лопту право на ногу Чумића који је био прецизан по други пут на мечу.

Раднички је у 44. минуту успео да се врати у меч и да смањи вођство Војводине, пошто је после акције са десне стране и Росићевог избијања на лопту налетео Пејовић и снажним ударцем у леви Царевићев угао погодио за 2:1, што је био и резултат првог полувремена.

Раднички је у 59. минуту успео да дође до изједначења, после акције кроз средину и паса Месаровића, Марјановић је са десетак метара савладао Царевића за 2:2.

Тренер Воше Ранко Поповић је одмах реаговао и напратио троструку промену, ушли су Буснић, Радуловић и Гиорбелидзе уместо Милосављевића, Малбашића и Букинца. Воша је на истеку 65. минута имала велику шансу, Радуловић је спојио Болингија са голом, Вошин нападач је са ивице шеснаестерца шутирао преко гола.

Али, на истеку 73. минута, Болинги је био на правом месту после нове лепе акције коју је започео Чумић, који је проиграо Николића, а овај на петерцу спојио нападача Воше за 3:2 и велико славље домаћих навијача!

Војводина се ту није зауставила, Радуловић је у 79. минуту одлично гађао са преко 20 метара, Росић је парадом сачувао свој гол.

До краја није било промене резултата, Војводина после четири утакмице има четири освојена бода, а у наредном колу гостује Младости у Лучанима, у суботу од 20.30.