Фудбалери Војводине нису успели да се пласирају у полуфинале Купа пријатељства пошто су данас у четвртфиналу изгубили од Црвене звезде резултатом 3:2.

Црвена звезда је боље отворила меч, пошто је у осмом минуту Сторебра успео да матира Матића за 0:1.

Али, Војводина је брзо узвратила, у размаку од два минута, у 16. и 17. прво је Бекоња одбранио одличан покушај Перановића, а потом је и статива сачувала гол Звезде.

Воша је у 25. минуту заслужено дошла до вођства када је Божичић са велике дистанце, са скоро 30 метара погодио по земљи од стативе за 1:1.

Воша је успела да дође и до преокрета на старту другог полувремена када је Божичић побегао одбрани Звезде, искористио истрчавање Бекоње и потом обишао голмана и рутински погодио за 2:1.

У 53. Звезда је успела да дође до изједначења, након центаршута са десног бока, лопта је прошла кроз одбрану Војводине, а на другој стативи је сачекао Теофиловић који је из прве послао под пречку за 2:2.

Исти играч је само пет минута касније успео да донесе нови преокрет, Теофиловић је побегао одбрани Војводине, први његов ударац зауставио је Матић, али није могао и одбијену, па је нападач Звезде рутински погодио за 2:3.

Воша је до краја утакмице имала неколико шанси, али је голман Звезде Бекоња израстао у хероја пошто је спречио изједначење и тако свој тим одвео у полуфинале.

У последњим тренуцима утакмице Звезда је остала са играчем мање пошто је Павловић зарадио директан црвени картон, а након слободњака који је направио на 20 метара, живи зид је сачувао гол Звезде и промене резултата више није било.

Црвена звезда: Бекоња, Стојковић, Ристовски, Павловић, Гудељ, Манојловић, Ранковић, Тошић, Сторебра, Булатовић, Столић. Резерве: Драговић, Мишић, Теофиловић, Трач, Зорић, Кнежевић, Цветковић, Вахитов, Yутонг, Мандић, Гачић.

Војводина: Матић, Велицки, Мићуновић, Павловић, Божичић, Пејовић, Боровина, Перановић, Стојановић, Пилић, Нинковић. Резерве: Стефановић, Cкорупан, Алексић, Станишић, Продановић, Давковски, Докић, Николић.