Фудбалери Војводине ремизирали су са екипом Оцелула резултатом 2:2 у првом пријатељском мечу на припремама на Мариборском Похорју.

Стрелци за Војводину били су Филип Малбашић у 64. и Никола Чумић у 73. минуту.

Војводина: Царевић, Лазаревић, Црномарковић, Буснић, Антонијевић, Зукић, Кајевић (од 78. Милетић), Малбашић, Николић, Чумић (од 78. Ивановић), Вукић (од 88. Јовановић).

Оцелул: Стојан, Зелев, Лопез, Неагу, Рус, Јабре, Бодиестану, Телес, Јардан, Цисоти, Фатаи. Играли су још: Сирјан, Бордун, Костин, Димитров, Фаркаш, Серао, Панаи.

Румунски тим је био офанзивнији и конкретнији на почетку меча, те је имао и прве две прилике на утакмици преко Телеса, који је најпре гађао поред стативе искоса са 10 метара, а потом и главом гађао директно у Царевића.

Воша је први пут упутила ударац у оквир гола на истеку пола часа, када је Николић гађао из слободног ударца под пречку, голамн Оцелула је избио лопту у корнер.

У 35. минуту Оцелул је повео, стрелац је био Бодистеану који је остао сам на 18 метара и прецизним ударцем у леви угао савладао немоћног Царевића.

Воша је заиграла боље тек након примљеног гола и до одласка на одмор имала је три опасне ситуације. Прво је Малбашићев ударац зауставио Стојан, потом су у последњем тренутку испред Вукића и Чумића у два наврата одлично реаговали дефанзивци Оцелула. Вукић је постигао и погодак после центаршута Николића, али је помоћни судија сигнализирао недозвољену позицију.

Воша је заиграла боље и у другом полувремену, а у 56. минуту „стара дама“ била је најближа голу. Чумић је прошао по левом боку, голман Стојан је већ био савладан, али је ударац изблокирао један дефанзивац од чије ноге се лопта одбила у стативу. Воша је припретила и три минута касније када је ударац опробао и Малбашић, али је био непрецизан.

У 62. минуту уследила је казна, након грешке Буснића, Октавијан је проиграо Сирјана који је погодио празан гол за 0:2.

Ипак, Воша је одмах узвратила, после два минута, Вукић је дугу лопту Царевића главом проследио до Малбашића који је изашао сам на голмана и погодио даљи угао за 1:2.

У 73. минуту Воша је дошла до заслуженог изједначења голом Чумића, који је прихватио дугу лопту и у трку је примио и потом погодио даљи угао искоса са леве стране за 2:2. Већ у наредном нападу Чумић је опет гађао искоса са леве стране, лопта је овај пут прошла поред стативе.

До краја није било промене резултата, па је Војводина у првом контролном мечу уписала реми, а следећа утакмица на програму је у суботу, а противник ће бити Алуминиј.