Фудбалери Војводине ремизирали су на свом „Карађорђу“ са екипом Спартака резултатом 0:0 у 22. колу Моцарт Бет Супер лиге Србије.

Војводина: Росић, Лазаревић, Црномарковић, Кораћ, Гиорбелидзе, Петровић (од 75. Савићевић), Милосављевић, Радуловић (од 79. Николић), Зукић, Сери (од 86. Малбашић), Вукановић (од 79. Ивановић).

Спартак: Вулић, Богићевић, Мартиновић, Керкез (од 79. Крсмановић), Мијаиловић, Пријовић, Ђурасовић (од 69. Тошески), Томовић (од 79. Мијић), Лукић, Бабић (од 61. Тодороски), Мудрински.

Воша је од самог почетка оставила јасан утисак да ће данас играти нападачки са јасном жељом да дође до прве победе.

Први ударац ка голу Вулића имао је Сери, искоса са леве стране, голман Спартака био је на правом месту. Потом је главом гађао Црномарковић, преко пречке, а онда је Лазаревић ухватио полуволеј, опет је Вулић одбранио.

На истеку 36. минута Милосављевић је погодио после одбитка у петерцу, али је из ВАР собе стигао сигнал да је у тренутку Серијевог ударца био у недозвољеној позицији, па је Вошин гол поништен због офсајда.

У 39. минуту Радуловић је центрирао са десног бока, Зукић је са неких десетак метара шутирао главом поред стативе. У 43. минуту Воша је имала нову велику шансу, Радуловић је извео корнер, Кораћ је гађао главом, а на другој стативи није успео да лопту захвати и Вукановић и спроведе је у мрежу из непосредне близине.

У надокнади првог полувремена Сери је прошао по левом боку, из тешке ситуације је пробао да савлада Вулића, који је одлично интервенисао. Воша је у првом полувремену имала велики број прилика, док Спартак није имао ниједан покушај ка голу Росића.

Воша је наставила у истом ритму и у наставку, али ипак није тако лако долазила до опасне зоне, пошто се Спартак бранио боље него у првом полувремену.

Домаћи су први пут озбиљније припретили у 65. минуту, Радуловић је гађао из слободњака, Вулић је уписао прву интервенцију, а потом и другу после одбитка који је покупио Вукановић са неких 12-13 метара. Три минута касније нова шанса пред голом Вулића, Гиорбелидзе је центрирао са левог бока, а Зукић са петерца гађао главом тик поред стативе. Минут касније са 20 метара гађао је и Лазаревић, али је лопта закачила једног дефанзивца Спартака и била лак плен за Вулића.

Још ближи голу био је Радуловић у 74. минуту, када се лепо ослободио чувара и потом искоса са леве стране гађао даљи угао, поново су центиметри делили Вошу од вођства.

Гости су први пут шутирали ка голу тек у 76. минуту када је Тодороски заломио Гиорбелидзеа, а потом са ивице шеснаестерца шутирао поред стативе.

У последњих десетак минута Бандовић је пробао изменама да освежи напад, Николић и Ивановић су заменили Вукановића и Радуловића, потом и Малбашић уместо уморног Серија, али Воша је све теже долазила до нових правих прилика.

У последњем нападу Ивановић је имао најбољу шансу на утакмици, Малбашић је главом спустио до Ивановића који је био сам на петерцу, али је голман Вулић израстао у хероја невероватном одбраном.

До краја није било промене резултата, па је Војводина и на трећој утакмици у другом делу сезоне остала без победе. У наредном колу, у суботу од 14 часова, Воша гостује екипи Јавора.