Фудбалери Војводине победили су у гостима екипу Бачке резултатом 2:1 (2:0) у 32. колу Супер лиге Србије.

Двоструки стрелац за „стару даму“ био је Миодраг Гемовић у шестом и 28. минуту, док је за домаћи тим погодио Милош Зличић у 61. минуту.

Тренери су на терен извели следеће саставе:

Бачка: Милојевић – Парађина, Живић, Недељковић, Рађен, Пантић, Михаиловић, Ратковић (од 60. Зличић), Ескић (од 80. Трифуновић), Стојановић, Здравковић.

Војводина: Вуклиш – Бјековић (од 46. Андрић), Бралић, Саничанин, Ђорђевић – Стојковић, Максимовић – Зукић (од 46. Човић), Симић (од 84. Топић), Гемовић (од 63. Бојић) – Мркаић (од 46. Вукадиновић).

Од самог старта Војводина је кренула одлучно у офанзиву и већ у петом минуту пречка је сачувала домаћи тим после одличног ударца Мркаића. Минут касније, одбрана Бачке није могла ништа после прелепе акције по десној страни, Симић је након дуплог паса са Зукићем упутио оштру лопту кроз петерац на другу стативу, а тамо је на правом месту Гемовић за 0:1.

Ни после вођства, Војводина није престала да напада, у 10. минуту у једној акцији, „стара дама“ имала је три прилике, у најбољој позицији био је Гемовић, овај пут је одбрана Бачке успела да се одбрани. Само два минута касније и домаћи тим је имао први опасан ударац, Ескић је искоса са десне стране шутирао у први угао, али је на месту био Вуклиш. Исти играч је имао два опасна ударца и у 14. минуту, један за другим, први је главом изблокирао Ђорђевић, а потом и Бралић, који су спасили сигуран погодак.

Након почетног налета  пред оба гола, уследио је нешто мирнији период игре, без значајнијих прилика, али је онда у 28. минуту Стојковић центрирао из слободног ударца, а Гемовић главом скренуо у други угао за 0:2. У 36. минуту Симић је пропустио лепу прилику да постигне трећи погодак за „стару даму“, Мркаић му је спустио лопту главом на неких 15 метара, али је офанзивац Војводине шутирао преко гола.

На полувремену стручни штаб Војводине направио је три измене, ушли су Андрић, Човић и Вукадиновић, уместо Бјековића, Мркаића и Зукића, док је на другој страни у 60. минуту ушао Милош Зличић, који је из свог првог контакта смањио на 1:2. Пантић је био асистент, а Зличић остао сам на 16 метара и после пријема, постигао је ефектан погодак. Одмах после примљеног гола, Вукадиновић је ушао у игру уместо Гемовића и у 65. минуту је сјајно центрирао за Бојића, који је главом погодио спољни део мреже.

Бачка је преузела иницијативу средином другог  полувремена и пребацила тежиште игре на половину Војводине. Домаћи су у 74. минуту имали добру прилику, након шута са 20 метара, лопта је мало променила правац, али је Вуклиш био на месту. Два минута касније, „стара дама“ је имала најбољу шансу у другом полувремену. Након одузете лопте на тридесетак метара, Стојковић је проиграо Бојића, на чији је изблокирани ударац поново налетео Стојковић, али је шутирао преко гола.

До краја није било промене резултата, Војводина је освојила три бода и после овог кола ће сигурно остати на трећој позицији на табели са 66 бодова.

У наредној утакмици, Војводина у среду од 19.05 дочекује Партизан у полуфиналу Купа Србије.