Фудбалери Војводине победили су Славију из Софије резултатом 1:0 (0:0) у четвртој провери на припремама у Турској.

Стрелац јединог поготка на мечу био је Младеновић у 70. минуту.

Тренери су на терен извели следеће почетне поставе:

Војводина: Н. Симић – Бјековић, Ђурић, Деветак, Ђорђевић – Дринчић, Андрић – Новевски, В. Симић, Гемовић – Мркаић.

Славија: Петков – Патев, Вијачки, Велков, Антоновски, Валчев, Дост, Вутсов, Кирилов, Стоев, Рангелов.

Утакмица је каснила око пола часа, пошто су делегиране судије на путу ка центру Сусеси доживеле лакши саобраћајни удес. Заједничком одлуком тимова пиштљаку је преузео помоћни тренер Војводине Драган Шарац, док су помоћни арбитри били из стручног штаба Славије и тако је било до 25. минута када су судије пристигле и преузеле своје улоге.

Почело је жестоко, пошто је већ у првом минуту после судара главама на земљи остао Мркаић, који је срећом остао без теже повреде. Уследила су два добра напада Војводине, у 5. и 10. минуту, преко Симића и Новевског, али без озбиљније завршнице, а онда је већ у 11. „стара дама“ имала најбољу прилику. Симић је побегао свом чувару који га је оборио, а Драган Шарац није имао дилему да покаже на белу тачку. Одговорност је преузео Гемовић, али је голман Патев прочитао његову намеру и одбранио пенал.

Након динамичног старта меча, уследио је нешто мирнији период, барем када су у питању праве шансе. Бугарски тим је био опасан праткично само из прекида, имао је два добра центаршута из корнера, али без већег посла за Николу Симића. Славија је најозбиљнији ударац имала у 27. минуту када је Валчев искоса са десне стране, са неких 16, 17 метара, погодио спољни део мреже.

Тим Ненада Лалатовића је био опаснији тим на терену, до одласка на одмор је Мркаић имао један покушај главом, а најбољу шансу у првих 45 минута, после промашеног пенала, имао је Деветак. У надокнади времена, након уигране акције из корнера, Дринчић је одлично центрирао, а Деветак главом са петерца шутирао за мало преко пречке.

Војводина је у истом ритму наставила и на старту другог полувремена. Ненад Лалатовић је направио једну измену на  паузи, ушао је Младеновић уместо Новевског, а на истеку сата игре још три. Терен су напустили Андрић, Ђурић и Деветак, а ушли су Саничанин, Ковачевић и Топић.

Прву велику прилику у другом полувремену имао је  Вељко Симић, који је утрчао кроз средину, прихватио лопту и снажно шутирао у први угао, али се истакао голман Славије одличном интервенцијом. Бугарски тим готово да није прелазио половину терена, што довољно говори колико је Војводина доминирала, али су праве шансе изостале све до 70. минута. Онда је Младеновић повукао лопту кроз средину, лепо избацио Гемовића, овај је са неких 15 метара шутирао у први угао, голман је одбио праву на ногу Младеновића који погађа за заслужено вођство Војводине – 1:0.

Водећи погодак допустио је играчима Војводине да мало стану на лопту и контролишу игру, а Ненад Лалатовић је одлучио да промени и голмане, пошто је Симића заменио Тороман. Следећи покушај, десетак минута пре краја, опет је имала Војводина, и поново је актер био Младеновић, али је овај пут шутирао преко гола.

У 83. минуту Славија је постигла погодак, али је он поништен због офсајд позиције, на незадовољство бугарског тима, само три минута касније Бугари су имали најбољу прилику, али се истакао млади голман Тороман вероватно најбољом одбраном на мечу.

До краја  није било промене резултата, па је Војводина заслужено дошла до првог тријумфа на припремама у Белеку. Наредни ривал Војводине биће московска Локомотива, тај меч на програму је у среду.