Фудбалери Војводине победили су екипу Рада резултатом 5:0 (3:0), у трећем колу Супер лиге Србије.

Пред око 4.000 гледалаца на „Карађорђу“, стрелци за Вошу били су Матић у 22, Ђуричин у 23, Винсент у 45. и Нешковић у 74. и 81. минуту.

Екипе су наступиле у саставима:

Војводина: Роцков – Стојковић, Веселиновић, Саничанин, Деветак – Дринчић, Ђуришић (од 73. Нешковић) – Ђуричин (од 63. Зукић), Бојић, Винсент – Матић (од 73. Топић).

Рад: Марковић – Николић (од 46. В. Трифуновић), Јовановић, Касалица, Башановић – М. Трифуновић, Јагодић, Петровић, Стевић – Илић (од 46. Ристић), Смиљанић.

Пред почетак утакмице, председник ФК Војводина Војислав Гајић уручио је голману црвено-белих Емилу Роцкову урамљен дрес са бројем 100 и његовим презименом на леђима, поводом чињенице да је вечерашња утакмица била његова јубиларна 100. у дресу „старе даме“.

Када је утакмица почела, Војводина је одмах преузела иницијативу и пренела тежиште игре на половину ривала, али у првих двадесетак минута није успевала да створи праву шансу пред голом Рада.

Међутим, у 22. минуту, црвено-бели су дошли до предности. Дринчић је извео корнер, а потом је са друге стране Саничанин вратио лопту у петерац, где је на њу натрчао Матић и са два метра је послао у мрежу. Само минут касније, већ је било 2:0 за „стару даму“.

Овога пута, Матић је са лоптом ушао у шеснаестерац и одиграо пас до Ђуричина, који је уклизавањем проследио лопту у мрежу и тако повисио предност свог тима.

У 28. минуту, Воша је имала нову лепу прилику, након што је Ђуричин дриблинзима прошао поред двојице фудбалера Рада и потом проиграо Деветка, који је шутирао са петнаестак метара искоса, али је лопта отишла поред стативе. На другој страни, Рад је узвратио пет минута касније преко Касалице, који је шутирао из сличне позиције као Деветак, али право у голмана Роцкова.

Потом се на нову шансу чекало до 45. минута, када је Воша постигла свој трећи погодак на мечу и то након сјајне акције. После дуплог паса са Стојковићем, Бојић је одлично проиграо Винсента, који је дошао до лопте пре голмана Марковића, заобишао га и потом с лакоћом послао лопту у мрежу.

У другом полувремену, Војводина је врло лако могла да дође до четвртог поготка у 66. минуту, када је грешку при додавању направио један фудбалер Рада, а потом Бојић добро проиграо Матића, који је изашао сам испред голмана, заобишао га и потом шутирао са пет метара искоса, али је погодио спољни део мреже.

Само четири минута касније, после још једне добре акције црвено-белих, Дринчић је петом додао лопту до Стојковића, који је шутирао из прве са око 18 метара, али право у голмана Марковића. Ипак, што се није десило тада, збило се у 74. минуту.

Бојић је упутио правовремени пас до Нешковића, који је прецизним ударцем са десетак метара искоса послао лопту у даљи угао голмана Марковића и тако повећао ионако убедљиву предност своје екипе.

На нову радост великог броја гледалаца на стадиону, чекало се само седам минута, пошто је већ у 81. минуту било 5:0 за Војводину, при чему су у завршници поново учествовала двојица истих играча. Овога пута, Зукић је одлично проиграо Бојића, који је у контранападу утрчао у шеснаестерац и потом несебично проиграо Нешковића, а он је лако погодио небрањену мрежу гостију.

У 90. минуту, црвено-бели су могли да постигну и шести погодак на мечу, после контранапада који је повукао Топића и паса који је упутио ка Бојићу, али је везиста Војводине шутирао преко гола. Остало је 5:0, чиме је Војводина забележила трећу првенствену победу ове сезоне.