Фудбалери Војводине победили су ТСЦ на стадиону „Карађорђе“ резултатом 3:2  у 30. колу Моцарт бет Супер лиге Србије.

Стрелци за Војводину били су: Зукић у 10, Кембел у 45. минуту и Петровић у 90+3.

Екипе су наступале у следећим саставима:

Војводина: Царевић, Лазаревић, Кораћ, Јеличић, Индио, Петровић, Зукић (од 58. Радуловић), Кембел (од 58.  Ђорђевић), Савићевић (од 58. Вукановић), Сери, Ивановић.

ТСЦ: Илић, Цветковић, Антонић, Стојић, Петровић (од 82. Крстић), Вулић (од 82. Миловановић), Ђаковац, Милосављевић (од 60. Јовановић), Пантовић (од 73. Шош), Ћирковић, Станић (од 82. Радин).

По самом почетку утакмице могло се наслутити да би она могла да донесе отворен меч и да приреди праву забаву на одлично испуњеном „Карађорђу“. Ћирковић је први запретио после два минута игре за ТСЦ, али је његов ударац завршио високо преко гола, а онда је на супротној страни, само неколико десетина секунди касније, снажно по земљи тукао Михајло Ивановић. Ипак, његов ударац је завршио тик поред десне стативе Илићевог гола.

У петом минуту, видели смо још један добар напад Војводине. Индио је променио страну пославши пас надесно, а Лазаревић је акцију завршио шутем са двадесетак метара који није угрозио Илића.

Играо се девети минут када је Војводина добила прилику да из слободног ударца са око 20 метара дође до предности и то се и обистинило. Перфектно је кроз живи зид погодио капитен Дејан Зукић, од стативе, за свој четврти гол у овој сезони Моцарт бет Супер лиге Србије.

Војводина је имала контролу утакмице, тражила начин да дуплира предност, док је и ТСЦ жудио за изједначењем, али нису успели конкретно да запрете голу Царевића. Савићевић је у 25. минуту умало казнио оклевање Илића када му је освојио лопту пред голом. Ипак, није дошло до завршнице. Милош Пантовић је узвратио покушајем главом два минута касније и није много недостајало да гости поравнају. Прави дерби и отворен фудбал овог новосадског поподнева.

Најбољу прилику за изједначење у првом полувремену, ТСЦ је имао у 41. минуту када је после прекида Петар Станић погодио стативу, а затим је ударац Пантовића из непосредне близине завршио у блоку. Није дуго прошло пошто је Војводина узвратила, али убојитије. Савићевић је успео да дође до лопте и проследи је на крило за Серија креће ка средини казненог простора и проиграва Кембела на десној страни. Крилни фудбалер Воше се лепо наместио и левом послао лопту уз саму стативу за 2:0 у 45. минуту игре.

Друго полувреме није добро почело по Војводину пошто је већ у 49. минуту након продора Александра Ћирковића, те његовог паса за Ифета Ђаковца, везиста ТСЦ погодио испод Царевића и смањио резултат. Недуго затим, тренер Божидар Бандовић извршио је три промене не би ли освежио и напад и одбрану, па су шансу добили Радуловић, Ђорђевић и Вукановић.

Очекивано, ТСЦ је тада имао нешто више лопту у ногама, али то није спутало домаће играче. Штавише, поново су се вратили на два гола предности након сјајног солопродора Кејлеба Серија који је потом „боцнуо“ Илића и прелепо окончао акцију. Међутим, након позива из ВАР собе, арбитар Милан Стефановић је проценио да је Сери направио прекршај при одузимању лопте Милошу Вулићу. Гол је поништен, а интернационалцу из Обале Слоноваче је показан жути картон и на семафору је остало 2:1 за Вошу.

То је важило све до 79. минута када је Ћирковић са левог крила послао лопту на другу стативу где је утрчао Бенце Сос и главом спустио за Сашу Јовановића који поравнава. Близу новог вођства, Војводина је била у 90. минуту након гужве после корнера, али лопта није хтела у мрежу Илића по трећи пут. Покушај главом, убрзо је имао и Ивановић, али недовољно прецизан и снажан.

Није се предавао тим Божидара Бандовића и у дубокој надокнади времена, Његош Петровић се убацује после центаршута Радуловића и несвојествено себи, главом постиже погодак који доводи до ерупције на „Карађорђу“

Војводина је у овом тренутку четвртопласирана на табели Моцарт бет Супер лиге Србије са 50 бодова и са те позиције ће и ући у плеј-оф домаћег првенства.