Фудбалери Војводине ремизирали су у гостима са екипом Радничког 1923 резултатом 0:0 у 36. колу Моцарт Бет Супер лиге Србије.

Раднички 1923: Лековић, Алексић, Бевис (од 79. Ђурић), Ћосић, Дадић, Глушчевић (од 88. Ивеља), Сали, Шербечић, Симовић, Видосављевић, Зорић (од 72. Ристић).

Војводина: Царевић, Лазаревић (од 65. Бјековић), Кораћ, Црномарковић, Ђорђевић, Петровић, Зукић (од 88. Николић), Савићевић (од 65. Кембел), Радуловић (од 60. Ивановић), Сери, Вукановић.

Већ у другом минуту Воша је била близу вођства, Сери је извео прекид са левог бока, а Зорић је умало постигао аутогол, на месту је био голман Радничког 1923.

У 10. минуту Воша је имала стопостотну шансу, Вукановић је украо лопту неодлучном Симовићу и маестрално упослио Зукића који је изашао сам пред истрчалог Лековића, али је шутирао неколико центиметара поред стативе.

У 15. минуту Раднички је први пут припретио, Лековић је испуцао лопту, Сахли је украо лопту Савићевићу и проиграо Бевиса, али је Кораћ уклизао у последњем тренутку и спречио велику шансу испред гола Лазара Царевића.

Након што је први део првог полувремена припао Војводини, домаћи су се ослободили притиска и деловали опасније по гол Царевића. У 22. минуту Раднички је извео уиграну акцију после корнера са десне стране, брзо је пребачена лопта на леви бок, уследио је центаршут на петерац, али је тамо правовремено интервенисао Ђорђевић.

У 37. минуту Алексић је прошао по десном боку и упутио оштру повратну кроз петерац, али је опет одлично интервенисала одбрана Војводине.

До одласка на одмор, Раднички је имао још две солидне прилике, Видосављевић је најпре одложио повратну за Салија, који је гађао поред стативе. У 43. минуту Видосављевић је гађао у први угао искоса са леве стране, Царевић је уписао и другу одбрану.

Раднички је имао прву шансу и на старту другог полувремена, Бевис је побегао по левом крилу и центрирао на петерац, а Видосављевић шутирао поред гола.

У 49. минуту Војводина је поново била близу вођства, Вукановић је преварио Шербчића и потом искоса са леве стране гађао даљи угао, Лековић је закачио лопту таман толико да се одбије о стативу назад до Вукановића, који је потом био готово у мртвом углу и није опет успео да угрози гол домаћих.

Домаћи су имали следећу шансу, 10 минута касније, Глушчевић је прошао по десној страни, шутирао у први угао, на месту је био Царевић, баш као и Лековић минут касније, када је Воша на сличан начин узвратила преко Вукановића. На истеку часа игре, Божидар Бандовић је одлучио да направи прву промену, пошто је Радуловића заменио Ивановић, а Вукановић је пребачен на десни бок, а пет минута касније направио је још две промене – Бјековић и Кембел су заменили Лазаревића и Савићевића.

Кембел је одмах унео живост и у 67. минуту се стуштио по левој страни ка голу, домаћи играчи су два пута пробали да га оборе, нису успели, а након тога је дошло до сукоба између чланова стручних штабова. Уследио је краћи прекид, након чега су искључени Срђан Жакула и Мирослав Стакић из табора Радничког.

Како се меч ближио крају, играчи нису били толико опасни у нападу, водили су велику борбу на средини терена, али су голмани били беспослени до 87. минута када је Зукићев ударац са 20 метара зауставио Лековић.

У 90. минуту Впша је имала последњу шансу, након корнера са десне стране, Ивановић се нашао у прилици у опасној зони, али није успео боље да захвати лопту. У надокнади времена још је Сали имао слободњак из опасне зоне, али је шутирао преко гола, и то је била последња шанса на утакмици.

Вошу сада очекује финале Купа Србије против Црвене звезде, у уторак од 20:15 у Лозници, а потом у последњем колу наредног викенда на „Карађорђе“ стиже Младост из Лучана.