Фудбалери Војводине победили су екипу Напретка резултатом 5:0 у 35. колу Моцарт Бет Супер лиге Србије.

Стрелци за Војводину били су Ивановић у 14, Радуловић у 30, Кораћ у 38, Савићевић у 45. и Зукић у 57. минуту.

Војводина: Царевић, Лазаревић, Кораћ, Црномарковић, Ђорђевић (од 77. Гиорбелидзе(, Петровић, Зукић (од 60. Кајевић), Савићевић (од 46. Јовановић), Радуловић, Сери (од 60. Вукчевић), Ивановић (од 60. Вукановић).

Напредак: Балевић, Бастајић, Јовић (од 24. Садиковић), Крстић, Мајдевац, Маринковић, Марјановић, Михајловић, Миладиновић, Стевановић, Томић.

Већ у другом минуту Воша је имала велику шансу, Радуловић је центрирао са десног бока, а Сери је усамљен са друге стативе главом гађао поред стативе. Воша је наставила да напада, а следећу шансу имао је Кораћ који је главом после корнера гађао преко гола.

У 14. минуту Војводина је заслужено повела, Лазаревић је центрирао, а Ивановић спретним ударцем главом скренуо лопту уз саму даљу стативу за 1:0!

Домаћи се ту нису зауставили, Сери је у 17. минуту опробао ударац са дистанце, на месту је био голман Балевић, а потом је већ у наредном нападу Радуловић са 20 метара шутирао тик изнад пречке.

У 29. минуту и Петровић је снажно шутирао са велике удаљености, Балевић је уписао нову интервенцију, али ништа није могао у наредном нападу. На истеку пола часа игре, Радуловић је снажно шутирао са 25 метара, лопта је закачила Стевановића и спустила се уз стативу иза леђа голмана Напретка за 2:0!

Воша је наставила да напада и да ствара шансе и до краја полувремена постигла још два гола. У 38. минуту после уигране акције из корнера, Петровић је центрирао, а Кораћ главом послао лопту уз саму стативу за 3:0.

У последњим тренуцима првог полувремена нова прелепа акција, Радуловић је одиграо дупли пас са Зукићем, а онда одложио до Савићевића који је са 22 метра послао прецизну лопту уз стативу за 4:0!

Тек што је почело друго полувреме, Воша је постигла нови гол, Сери је погодио после Ивановићеве асистенције, али је из ВАР собе стигла информација да је била недозвољена позиција.

Али, све је било чисто у 57. минуту када је Лазаревић центрирао са десног бока, а Зукић у паду главом савладао Балевића за 5:0!

Након петог гола, на истеку часа игре, Божидар Бандовић је одлучио да направи нове промене, пошто је на полувремену Јовановић заменио Савићевића, шансу су у последњих пола сата добили и Вукчевић, Вукановић и Кајевић, уместо Серија, Ивановића и Зукића, да би у 78. минуту и Гиорбелидзе заменио Ђорђевића.

Воша је у последњих пола сата мало спустила темпо, мада је Радуловић имао још неколико солидних покушаја, док је и Напредак имао у финишу шансе пред голом Царевића, али је он остао несавладан.

Војводина у наредном колу гостује Радничком 1923 у директном окршају за четврто и пето место, а тај меч на програму је у четвртак у 16:55.