Званична страница ФК Војводина
/, Prvi tim, Sezona, Super Liga Srbije, Вести, Издвојено/Воша испустила победу

Воша испустила победу

Фудбалери Војводине играли су нерешено 1:1 (1:0) против екипе Мачве, у 19. колу Супер лиге Србије.

Пред око 500 гледалаца на „Карађорђу“, стрелац гола за Вошу био је Арсић у 27, док је погодак за Мачву постигао Јовановић у 87. минуту.

Екипе су наступиле у саставима:

Војводина: Роцков – Стојковић (од 46. Лазаревић), Веселиновић, Саничанин, Антић – Ђурић, Милојевић – Ђуричин (од 67. Гојков), Арсић (од 87. Месаровић), Винсент – Гајић.

Мачва: Пулетић – Пејовић, Тошић, Ивић, Јовановић – Обровац (од 73. Ђоковић), Гаврић, Шушњар, Ристивојевић (од 24. Марић) – Адамовић, Јеремић (од 54. Гемовић).

Прва шанса на утакмици виђена је у седмом минуту, када је Гајић добро одложио лопту до Арсића, који је шутирао по земљи са око 20 метара, али је лопта прошла поред стативе, баш као и осам минута касније, када је добар волеј ударац са око 30 метара упутио Стојковић.

У 16. минуту, црвено-бели су имали нову прилику, пошто је Стојковић одлично центрирао, а Гајић добро скочио и упутио ударац главом, међутим, лопта је још једном прошла неколико центиметара ван оквира гола. Ипак, у 27. минуту, Војводина је дошла до предности.

Сјајан пас у шеснаестерац Мачве са половине терена упутио је Ђурић, након чега је лопту одлично прихватио Арсић и сместио је у мрежу гола гостију.

На другој страни, Мачва је могла да узврати већ после четири минута, када је Гаврић добро прошао поред Веселиновића и шутирао са око седам метара искоса, али је Роцков успео да одбрани, да би у другом полувремену опет Воша прва припретила и то у 50. минуту преко Ђуричина, који је шутирао са десетак метара искоса, али је лопта погодила спољни део мреже.

Нови добар ударац у 52. минуту упутио је Ђурић, када је лопта отишла неколико центиметара преко пречке, а још боља шанса виђена је само шест минута касније. Тада се Винсент дриблинзима у шеснаестерцу сјајно ослободио двојице фудбалера Мачве и шутирао, голман Пулетић је одбранио, а лопта је потом дошла до Ђуричина, који је такође шутирао са десетак метара искоса, али је лопта на гол-линији погодила неког од одбрамбених фудбалера Шапчана.

Војводина је лако могла до гола и у 65. минуту, када је Гајић прихватио лопту на ивици шеснаестерца, изборио се за позицију за ударац и шутирао, али је Пулетић одличном парадом избио лопту у корнер. До краја меча, утакмица се одвијала у нешто мирнијем ритму и играло се углавном на средини терена, па су нове шансе изостале, све до ситуације у 86. минуту, када је ударац Шушњара са седам-осам метара поново маестрално одбранио Роцков.

Ипак, након корнера минут касније, у шеснаестерцу Војводине се најбоље снашао Јовановић и прецизним ударцем у рашље постигао изједначујући погодак за свој тим, чиме је уједно поставио коначан резултат утакмице.

2018-12-05T19:01:03+00:005. децембра 2018.|