Фудбалери Војводине изгубили су на свом „Карађорђу“ од Црвене звезде резултатом 0:3 (0:2) у 34. колу Супер лиге Србије.

Екипе су наступиле у следећим саставима:

Војводина: Роцков – Лазаревић, Јеличић, Ковачевић, Деветак – Топић (од 73. Милетић), Зукић (од 79. Буснић) – Кабић, Симић, Вукадиновић – Матић (од 73. Вукчевић).

Црвена звезда: Борјан – Гајић (од 74. Пићини), Ераковић, Драговић, Родић (од 74. Крстичић)  – Саного (од 74. Мотика), Срнић – Бен (од 74. Панков), Канга, Катаи – Павков (од 48. Охи).

Већ у другом минуту гостујући тим је повео, након корнера са десне стране, Павков је гађао главом даљи угао, а лопту је ка путу ка мрежи закачио Саного за 0:1.

Војводина је први пут припретила у 10. минуту, Кабић је повукао лопту у средину и са неких 20 метара гађао доњи десни угао, али је Борјан одлично интервенисао. Звезда је узвратила два минута касније, Катаи је прошао по левом боку и центрирао на другу стативу, Гајић је шутирао из прве, а Роцков избацио лопту у корнер.

Уследио је нешто мирнији период игре, уз велику борбу на средини терена и без изразитих шанси, а онда је у 33. минуту Катаи постигао други гол за Црвену звезду. Срнић је проиграо усамљеног Катаи на левом боку, офанзивац Звезде је ушао у шеснаестерац и погодио први угао за 0:2.

Воша је до одласка на одмор изградила добру шансу после акције по левој страни, али је Симић са 15 метара шутирао преко гола и то је било све у првом делу игре.

Воша је добро отворила друго полувреме, у 48. минуту Зукић је шутирао са неких 18 метара, лопта је на путу ка голу одскочила, али није преварила Борјана. Два минута касније поново је Зукић опробао ударац са ивице шеснаестерца, овај пут безопасније по добро постављеног Борјана.

Звезда је у 55. минуту имала прву шансу у наставку, Катаи је пресекао кратак пас Лазаревића ка Роцкову, лоб ударцем је пребацио гол Војводине. Ипак, у 71. минуту Катаи је поново био успешнији од Роцкова, из слободњака са 20 метара играч Звезде је гађао угао голмана Воше, лопта је одскочила и завршила у самом углу за 0:3.

До краја није било промене резултата, па је Војводина остала на седмом месту на табели са 42 освојена бода.