Фудбалери Војводине изгубили су од ТСЦ-а резултатом 0:1 (0:0) у 26. колу Супер лиге Србије.

Поводом 108. рођендана ФK Војводина, члан Управног одбора клуба Петар Ђурђев и бивши фудбалер „старе даме“ Слободан Јовановић су пре почетка утакмице поставили венац на бисту оснивача ФK Војводина др Kосте Хаџија, која се налази испред стадиона „Kарађорђе“.

Такође, непосредно пре почетка меча, фудбалеру Војводине Младену Деветку је уручен урамљен црвено-бели дрес са бројем 100 и његовим презименом на леђима, с обзиром на то да је у прошлом колу против Kолубаре одиграо свој јубиларни 100. меч за први тим „старе даме“, а дрес му је уручио бивши фудбалер Војводине Слободан Јовановић.

Екипе су наступиле у следећим саставима:

Војводина: Роцков – Лазаревић, Јеличић, Стевановић, Деветак – Топић, Буснић – Вукадиновић, Зукић (од 73. Бастајић), Симић – Матић (од 68. Вукчевић).

ТСЦ: Филиповић, Ћалушић, Стојковић, Томановић, Бањац, Антонић, Станојев (од 68. Милићевић), Петровић, Шкулетић, Ђаковац, Ратков (од 78. Крсмановић).

Прву шансу на утакмици имали су гости, у деветом минуту када је Ратков главом гађао преко гола. Војводина је узвратила у 24. минуту, Лазаревић је центрирао, Симићев ударац је одбранио Филиповић. У 27. минуту домаћи су били најближи голу, Вукадиновић је из окрета, са 25 метара погодио стативу.

До одласка на одмор ТСЦ је имао још два покушаја са дистанце, опробали су се Бањац и Стојковић, али је у оба наврата Роцков био на месту.

Воша је преузела иницијативу и на старту другог полувремена, али правих прилика није било све до 69. минута када је Вукадиновић искоса са десне стране шутирао поред стативе.

ТСЦ је повео из прве праве акције, Ђаковац је послао дубинску лопту иза одбране Војводине, а Шкулетић је само боцнуо преко Роцкова за 0:1.

Воша је до краја покушавала да пронађе простор у одбрани гостујуће екипе, али се ТСЦ одлично бранио и успео да сачува свој гол.

Војводина је остала на четвртој позицији са 36 бодова, док ТСЦ има два мање.