Фудбалери Војводине нису успели да освоје Куп Србије, пошто су данас у финалу на стадиону „Лагатор“ у Лозници изгубили од Црвене звезде резултатом 2:1.

Стрелац јединог гола у за Војводину био је Вукановић у надокнади времена.

Црвена звезда: Глазер – Мијаиловић, Спајић, Драговић, Родић – Стаменић (од 74. Катаи), Хван (од 90. Кнежевић) – Букари (од 74. Канга), Иванић (од 90. Шљивић), Олајинка – Ендиај (од 90. Мимовић).

Војводина: Царевић – Лазаревић (од 77. Кембел), Црномарковић, Кораћ, Ђорђевић – Зукић (од 88. Николић), Петровић, Савићевић (од 65. Радуловић) – Вукановић, Сери, Ивановић.

Већ у трећем минуту Воша је имала стопостотну шансу, после акције по левој страни у којој је Савићевић проиграо Серија, овај је брзо спојио Вукановића, али је Глазер био успешнији у ситуацији један на један.

Звезда је узвратила у седмом минуту, Иванић је послао повратни пас, који је Хван пропустио до Букарија, а овај је гађао преко пречке. Већ у следећем минуту Звезда је имала још бољу шансу, Иванић се изненада нашао сам испред Царевића, који је одлично интервенисао. У 10. минуту Звезда је створила трећу шансу пред голом, Букари је оштро центрирао у петерац, одбрана Воше је интервенисала, да би у 12. минуту после продора Олајинке и повратне, Хван гађао поред стативе.

На истеку 12. минута Звезда је била најближа голу, Хван је проиграо Букарија који се убацио иза Ђорђевића и изашао сам пред Царевића и гађао поред стативе.

Уследило је десетак минута без већих шанси, а онда је у 22. минуту Хван опробао са дистанце, Царевић је одлично одбранио. Одмах је Воша извела контру, Сери је опет пробио по левом боку, водио лопту 50 метара и потом проиграо Ивановића, али је у последњем тренутку интервенисала одбрана Црвене звезде.

У 33. минуту Воша је имала добру прилику после дуге акције, Вукановић је са левог бока убацио лопту у шеснаестерац, Ивановић је прихватио, тражио позицију за ударац, али је изблокиран. Два минута касније, Воша је имала и други зицер, брзо су комбиновали Савићевић и Зукић, лопта је стигла до Вукановића који је само гурнуо до Ивановића који је изашао сам на Глазера и искоса са леве стране гађао поред стативе.

У 37. минуту Звезда је повела, Ендиаје је главом спустио лопту испред петерца, а тамо је примио Иванић и шутем по земљи савладао Царевића за 1:0.

Три минута касније Звезда је погодила преко Ендиаја, али је након ВАР провере гол поништен због офсајд позиције.

У надокнади времена Воша је умало дошла до изједначења, поново је главни актер био Сери који је унео лопту са левог бока и потом гађао горњи десни угао, лопта је прохујала неколико центиметара поред гола.

Друго полувреме почело је жестоким сударом голмана Царевића и Спајића, који су остали на земљи и лекарске екипе су морале да интервенишу, али срећом нису били повређени.

Након тог прекида, прва је припретила Војводина, Савићевић је гађао са дистанце, Глазер је интервенисао, у наставку акције са сличне позиције гађао је и Петровић, али поред стативе.

У 66. минуту Црвена звезда је дошла до другог гола, после корнера са леве стране, Спајић је био највиши у скоку и главом погодио за 2:0.

Божидар Бандовић је одмах увео Радуловића који је у 70. минуту пропустио велику шансу, Зукић га је проиграо, али је Вошин крилни нападач из прве гађао преко гола.

Воша је наставила да напада, поново је у 73. минуту припретила са левог бока Ђорђевић је центрирао, лопта је стигла до Лазаревића чији је ударац изблокиран, да би потом са дистанце Петровић гађао директно у Глазера.

И у 78. минуту Глазер је био на месту, Ивановић је одложио до Радуловића који је гађао са десет метара, опет је голман Звезде сачувао мрежу.

У 81. минуту Звезда је дошла до трећег гола, који је опет поништен после асистенције из ВАР собе због недозвољене позиције.

Воша је до краја покушавала да се врати у меч, и у надокнади времена Вукановић је налетео на одбијену и искоса са леве стране послао лопту у горњи десни угао за 2:1.

Али, више није било времена за повратак и изједначење, па је Воша поражена у финалу Купа Србије.