Фудбалери  Војводине победили су екипу Сласка резултатом 2:0 (1:0) у другом контролном мечу на припремама у Белеку.

Стрелци за Војводину били су Буснић у 19. и Стевановић у 69. минуту.

На овој утакмици, гости руководства Војводине били су челни људи ФK Пролетер, чиме су се још једном потврдили добри и пријатељски односи између два клуба.

Екипе су наступиле у следећим саставима:

Војводина: Роцков – Лазаревић, Јеличић, Стевановић, Ђорђевић – Буснић, Милетић – Вукадиновић, Човић, Симић – Вукчевић.

Сласк: Сромник, Вердаска, Гола, Бејгер, Гарсија Марин, Јанашик, Левкот, Зила, Пич, Квинтана.

Воша је кренула знатно конкретније него у прошлом мечу против Нижњег Новгорода и већ на самом почетку Симић је оборен у шеснаестерцу, али је судија пропустио да досуди пенал. Симић је имао и прву велику шансу, у 17. минуту је пресекао лопту главом и истрчао сам на голмана Сромник, боцнуо је преко њега, али је са гол линије интервенисао дефанзивац Сласка.

Уследила је нова шанса, након корнера Буснић је остао сам на другој стативи, шутирао је замало поред гола. У својој наредној шанси, Буснић је био прецизан, у 19. минуту Вукадиновић је вратио повратну, а везиста Воше са 20 метара погоди сам доњи леви угао за 1:0.

Уследио је прилично миран период, Воша је држала ривала далеко од гола, Сласк није ниједном озбиљније припретио голу Емила Роцкова. Фудбалери „старе даме“ су у последњем минуту првог дела имали нову шансу, након корнера и одбијене лопте, Човић је шутирао, али је поново испред гол линије добро реаговао дефанзивац Сласка.

Славољуб Ђорђевић је на полувремену направио неколико промена, ушли су Деветак, Кабић, Зукић, Бастајић и Матић, уместо Ђорђевића, Вукадиновића, Човића, Симића и Вукчевића, а средином полувремена Нешковић је заменио Милетића.

Сласк је прву велику прилику имао у 52. минуту, Роцков је одбранио покушај Шварца главом, а потом је исти играч налетео на одбијену и погодио спољни део стативе. У 57. минуту Сласк је имао још једну велику прилику, Квинтана је са десног бока упутио оштар центаршут кроз петерац, са друге стативе Јанашик је погодио стативу и лопта је завршила потом у гол ауту.

У 69. минуту Војводина је дуплирала предност, Стевановић је шутирао из слободног ударца, искоса са 30 метара, а голман Сласка је лоше интервенисао, лопта му је прошла кроз руке и завршила у голу.

Након другог гола, у игру су ушли и Пушкић, Јеленковић, Копитовић и Новевски, а Воша је до краја успела да сачува предност и упише заслужену победу.

У наредном контролном мечу Воша се у недељу од 15 часова састаје са Металистом 1925.