Фудбалери Војводине изгубили су у гостима од екипе Црвене звезде резултатом 1:0 (1:0) у 34. колу Супер лиге Србије.

Екипа Црвене звезде до победе је дошла аутоголом Синише Саничанина у 13. минуту.

Тренери Дејан Станковић и Ненад Лалатовић на терен су извели следеће саставе:

Црвена звезда: Борјан – Гајић, Милуновић, Панков, Родић – Саного, Петровић (од 74. Канга) – Бен (од 74. Вукановић), Николић, Иванић (од 81. Гобељић) – Фалчинели (од 81. Павков).

Војводина: Симић – Бралић, Саничанин, Ђурић, Ђорђевић – Дринчић, Топић (од 74. Максимовић) – Зукић (од 46. Гемовић), Човић (од 46. Симић), Вукадиновић (од 88. Мркаић) – Бојић (од 65. Стојковић).

Тек што је почела утакмица, Војводина је имала два солидна покушаја, прво је Вукадиновић шутирао са 18 метара, одбранио је Борјан, на одбијену је налетео Зукић, али је и његов ударац са десетак метара зауставио голман Црвене звезде.

Домаћи су повели из прве озбиљније акције, Гајић је центрирао по земљи са десног бока, а Саничанин је у жељи да изблокира лопта погодио сопствену мрежу за 1:0.

Уследио је нешто мирнији период утакмице, Симић је лако зауставио покушај везисте Звезде Николића из слободњака, а потом је голман Војводине ухватио лопту испред Бена у свом петерцу. Војводина је узвратила у 28. минуту после лепе акције по левом боку, Ђорђевић је вратио повратну, али је Саного спречио гол прилику за госте. Војводина је и у самом финишу првог полувремена имала одличну прилику, Ђурић је центрирао, а Бојић гађао даљи угао главом, лопта иде поред стативе.

На старту другог полувремена Ненад Лалатовић је направио двоструку измену, Вељко Симић и Гемовић заменили су Човића и Зукића, али су домаћи преузели иницијативу и имали две прилике. У 51. минуту је голман Симић зауставио ударац Иванића, а потом је  Милуновућ после корнера главом шутирао преко гола.

На истеку сата игре Војводина је остала  са играчем мање, Ђурић је оштрим стартом зауставио Николића, а судија је дефанзивцу „старе даме“ показао директно искључење. Након тога, уследиле су измене на обе стране, у гостујућем тиму Стојковић је заменио Бојића, док је Срнић ушао уместо Николића, а убрзо је Лалатовић убацио и Максимовића уместо Топића, а Становић увео Вукановића и Кангу уместо Петровића и Бена. Праве шансе су изостале, а онда је у 77. минуту Вукадиновићев ударац зауставио Борјан, да би у надокнади времена Гемовићев покушај главом са гол линије избио Милуновић.

Након овог пораза, Војводина је  пала на четврто место на табели са 66 бодова.