Фудбалери Војводине победили су екипу Колубаре резултатом 2:1 (1:0) у 10. колу Супер лиге Србије.

Војводина је повела аутоголом Ђурановића у 14. и голом Вељка Симића у 52. минуту. Једини погодак за Колубару постигао је Андрић у надокнади утакмице.

Војводина: Н. Симић – Бјековић, Копитовић, Стевановић, Ђорђевић (од 63. Деветак) – Топић, Максимовић (од 71. Милетић) – Вукадиновић, Човић (од 81. Кабић), В. Симић (од 81. Нешковић) – Бастајић (од 63. Зукић).

Колубара: Пулетић, Васиљевић, Петронијевић, Ђерић, Кочовић, Ђокић, Пецељ, Марјановић, Младеновић (од 57. Милисављевић), Николић, Ђурановић.

Војводина је од самог старта утакмице била конкретнији тим, играла је на половини ривала и вребала шансу да угрози Пулетића. Домаћи су успели у томе после првог доброг центаршута из корнера, Бастајић је одложио до Ђорђевића, овај убацио на петерац, а онда је Ђурановић неспретно главом погодио сопствену мрежу.

Воша је након вођства контролисала игру на средини терена и није дозвољавала ривалу да озбиљније угрози гол Николе Симића. Колубара је  у првих 45 минута имала само један недовољно добар покушај из слободњака, Николић је послао лопту преко гола.

На другој страни, Војводина је у финишу првог полувремена имала два солидна покушаја Човића са дистанце. Прво је шутирао у голмана, а потом је после проигравања Бастајића гађао сам угао, али је лопта завршила за мало поред стативе.

Воша је наставила у истом ритму и у наставку и у 52. минуту је заслужено дошла до новог гола. Вукадиновић је одиграо леп дупли пас са Бјековићем, центрирао са десног бока, штопер Колубаре је у жељу да избије лопту у корнер главом погодио стативу, а на одбијену је налетео Вељко Симић и лако погодио за 2:0.

Колубара је прву велику шансу имала у 58. минуту, након контре Милисављевић је добио лопту на седам метара искоса, али је Никола Симић сјајно интервенисао и сачувао свој гол.

Славољуб Ђорђевић је потом одлучио да освежи тим са две промене, Зукић и Деветак заменили су Бастајића и Ђорђевића, који се тек вратио после дуге паузе због повреде.

Воша је и даље контролисала игру, Колубара је имала још један покушај преко Петронијевића, али је поново на месту био Симић.

Колубара је у надокнади времена успела да смањи резултат, након корнера, Ђенић је са прве стативе главом асистирао до Андрића који је погодио за 2:1.

До краја није било промене резултата, па Воша након овог тријумфа има 15 бодова и заузима пето место на табели, а у наредном колу гостује ТСЦ-у у Бачкој Тополи.