Фудбалери Војводине победили су на свом „Карађорђу“ екипу Јавора резултатом 2:1 у осмом колу Моцарт Бет Супер лиге Србије.

Стрелци за Вошу били су Милосављевић и Кајевић из пенала у надокнади времена.

Екипе су наступиле у следећим саставима:

Војводина: Царевић, Лазаревић, Росић (од 79. Кајевић), Црномарковић, Букинац, Милосављевић, Матеус, Радуловић, Зукић (од 46. Кембел), Малбашић (од 79. Вукановић), Ивановић (од 46. Вукић).

Јавор: Манојловић, Илић, Скоко, Копитовић, Милошевић (од 76. Милетић), Тојчић, Петровић (од 76. Елиомар), Босић, Гојковић, Танко (од 80. Ратковић), Бајере.

Уочи почетка утакмице, играчи и стручни штаб Војводине изашли су на терен у мајицама са натписом „Буди јак Болинги“, чиме су опет пружили подршку свом саиграчу, који се и даље налази на Институту за плућне болести у Сремској Каменици.

Почетак утакмице каснио је 15 минута због временских неприлика, а по тешком терену, у уводним минутима боље се снашао гостујући тим. Одмах на почетку, Босић је маестрално проиграо Гојковића којем је Царевић скратио угао и одбранио у ситуацији један на један. Потом је Босић гађао и са дистанце, Царевић је био опет на месту.

Воша је први пут озбиљније припретила после 20 минута игре, Ивановић је центрирао са левог бока, Зукић је са седам метара гађао главом, Манојловић је добро интервенисао.

Јавор је на истеку пола часа игре дошао до вођства, Гојковић је послао дубински пас, Танко је био бржи и спретнији од Букинца и потом је гађао поред Царевића у први угао за 0:1.

Ранко Поповић је одмах на полувремену одлучио да направи две промене, Кембел и Вукић су заменили Зукића и Ивановића, те је Воша кренула у офанзиву. Опасан ударац на истеку сата игре имао је Радуловић, чији је ударац зауставио голман Манојловић. У наставку акције Букинац је пао у шеснаестерцу, уследила је реакција из ВАР собе, али је утврђено да су двојица играча Воше била у офсајду, па се провера најстроже казне није ни разматрала.

Домаћи су наставили да притискају, али је по изразито тешком терену било готово немогуће за игру, што је после вођства више одговарало Јавору. У финишу шансу су добили Кајевић и Вукановић, који је управо имао добру прилику, у 81. минуту његов ударац изблокирала је одбрана Јавора.

У самом финишу утакмице Радуловић је био најближи голу, после центаршута са левог крила, са пет метара је гађао под пречку, Манојловић је опет интервенисао. У надокнади времена Воша је успела да дође до гола, Радуловић је извео корнер, а Милосављевић био највиши у скоку за 1:1!

Ту није био крај, јер је у седмом минуту надокнаде Милосављевић оборен у шеснаестерцу, а судија показао на белу тачку. Одговорност је преузео Асмир Кајевић и погодио за 2:1 и велики преокрет и три бода!

До краја није било промене резултата, Воша је на крају успела да дође до победе, а у наредном колу у четвртак од 18.30 гостује Вождовцу.