Фудбалери Војводине победили су на свом „Карађорђу“ екипу Златибора резултатом 2:1 (1:0) у 31. колу Супер лиге Србије.

Стрелци за Војводину били су Зукић у 33. и Вукадиновић у 77. минуту, док је једини погодак за госте постигао Вукић

Тренери су на терен извели следеће саставе:

Војводина: Вуклиш – Бјековић, Бралић, Максимовић, Ђорђевић – Дринчић, Стојковић – Зукић (од 65. Вукадиновић), Симић (од 74. Кабић), Гемовић (од 86. Кокановић) – Мркаић.

Златибор: Л. Савић – Севић (од 46. Петронијевић), Стаменковић, Судар, Милорадовић од 82. Хаирлаховић), Вукић, Денић, Момчиловић, Јањић (од 68. Богићевић), Живановић (од 46. Јездимировић), Ламбулић.

Од почетка утакмице фудбалери Војводине преузели су иницијативу, држали лопту у свом поседу на противничкој половини, али су прве ударце ка голу упутили тек Симић у 25. и Гемовић у 28. минуту.

Екипи Ненада Лалатовића офанзива се исплатила у 33. минуту из прве праве акције, Бјековић је центрирао са десног бока, Зукић је одлично прихватио лопту на десетак метара и погодио десни угао немоћног Савића.

До одласка на одмор гости су имали један напад, међутим, изостао је бољи ударац са ивице шеснаестерца, па је голман Вуклиш био без много посла у првом полувремену. Доминацију „старе даме“ у првих 45 минута потврђује и статистика од пет удараца ка голу, и ниједан покушај гостију.

У другом полувремену домаћи тим је наставио да држи лопту у свом поседу и да држи госте далеко од опасне зоне. Темпо игре је помало опао и изузев изблокираног покушаја Зукића на истеку часа игре, готово  да није било већих узбуђења. Два минута касније Симић је имао најозбиљнији покушај после поготка у првом полувремену, офанзивац Воше је из добре позиције шутирао преко гола.

У 63. минуту Златибор је из свог првог ударца у оквир гола дошао до изједначења. Вукић је прихватио лопту искоса са десне стране и са ивице шеснаестерца прецизним ударцем од стативе савладао Вуклиша – 1:1.

Ненад Лалатовић је моментално реаговао изменом, увео је Миљана Вукадиновића уместо Дејана Зукића и повратник после дуже паузе, одмах је упутио оштар ударац кроз петерац, али је лопта завршила у гол ауту.

Наставила је Војводина да напада, у 70. минуту Симић је био у налету кроз средину, Стаменковић га  је оборио жестоким стартом и зарадио жути картон, али је тако зауставио вероватно опасну ситуацију пред голом Савића. Убрзо је Симића на терену заменио и млади Кабић, што је био знак за додатну офанзиву, која се исплатила у 77. минуту.

После дуге акције и неколико додавања око шеснаестерца Златибора, Стојковић је погодио стативу са двадесетак метара, на одбијену лопту налетео је Вукадиновић и погодио за ново вођство „старе даме“.

Војводина је до краја успела да сачува предност за повратак на треће место на табели са 63 освојена бода.