Фудбалери Војводине пласирали су се у осмину финала Купа Србије пошто су данас победили РФК Нови Сад 1921 резултатом 2:0.

Стрелци за Војводину били су Дејан Зукић у 78. и Алекса Вукановић у 84. минуту.

РФК Нови Сад: Ђулчић, Варга, Крстић, Чолић (од 71. Влалулкин), Рац, Сердар, Врекић (од 83. Гајић), Јевремовић, Масанга, Благојевић (од 71. Илић), Рађен.

Војводина: Тороман, Лазаревић, Росић, Црномарковић (од 86. Јеличић), Букинац, Милетић (од 46. Малбашић), Милосављевић, Радуловић (од 88. Бутраковић), Зукић, Николић (од 65. Кајевић), Ивановић (од 46. Вукановић).

Уочи почетка утакмице одржан је минут ћутања у част Влатка Шимека, који је обележио златни период РФК Нови Сад у периоду од 1974. до 1977. године.

Војводина је контролисала игру од почетка утакмице и играла на половини ривала и створила неколико изгледних прилика. Прве две биле су готово идентичне, након Николићевог корнера са леве стране, Росић је главом гађао, али није успео да савлада голмана Ђулчића. Након тога и Лазаревић је опробао шут са неких двадесетак метара, али је на правом месту био голман Новог Сада.

У 35. минуту поново је у центру пажње био Николић, Зукић му је одложио лопту, али је његов ударац излбокиран. Убрзо је Николић умало ушао у нову шансу, у последњем тренутку на петерцу, испред њега је реаговао Благојевић.

Нови Сад је тешко долазио до шеснаестерца Војводине, а у првом делу једини опаснији покушај са дистанце имао је Рац.

У последњим тренуцима првог дела Црномарковићев ударац са дистанце завршио је преко пречке, па је резултат на полувремену остао – 0:0.

Воша је додатно додала гас у другом полувремену, а одмах на паузи ушли су Малбашић и Вукановић уместо Ивановића и Милетића. У првих 10 минута наставка Воша је имала три сјајне прилике, Малбашићец ударац са дистанце зауставио је голман , потом се чувар мреже Новог Сада истакао у ситуацији један на један, пошто је одбранио покушај Николића. Након тога, уследио је ударац Вукановића са ивице шеснаестерца, али преко гола.

Казна је умало уследила на истеку часа игре, након центаршута са десне стране, Крстић је остао сам на другој стативи, примио је лопту грудима, али је послао преко гола.

Воша је наставила да напада, нову шансу имала је након још једног корнера Николића, Росић је главом гађао замало преко пречке.

У 78. минуту, Воша је коначно успела да пробије бедем Новог Сада, након корнера са десне стране, Зукић је са прве стативе главом скренуо у даљи угао за 1:0!

Наредну шансу поново је имала Војводина, Вукановић је имао прилику, био је замало непрецизан. Али, само два  минута касније се искупио, Радуловић је лепо прошао по десном боку, унео у средину и шутирао, голман је одбранио, али је на одбитак налетео Вукановић и рутински погодио за 2:0!

До краја није било промене резултата, па је Воша обезбедила пласман у осмину финала Купа Србије.