Fudbaleri Vojvodine pobedili su ekipu Voždovca rezultatom 2:0 (1:0), u 33. kolu Super lige Srbije.

Pred oko 2.500 gledalaca na „Karađorđu“, strelci su bili Čumić u 30. i Baraj u 80. minutu.

Ekipe su nastupile u sastavima:

Vojvodina: Carević – M. Lazarević, Jeličić, Traore, Antonijević – Topić, Milosavljević (od 86. Milošević) – Malbašić (od 86. Vukčević), V. Simić (od 79. Zukić), Čumić (od 65. Baraj) – N. Nikolić (od 86. Kabić).

Voždovac: Katić, Damjanović, Jočić, Teodorović (od 55. A. Lazarević), Vujanović (od 55. Burmaz), Mijailović, Zečević, Đorđević (od 81. Daničić), Ajdinović (od 69. Stoisavljević), Pantović, Ivezić.

Voša je prvu priliku imala u 18. minutu. Korner je izveo Antonijević, lopta je potom na oko 20 metara od gola došla do Malbašića, koji je šutirao, Katić je odbranio, a lopta se potom odbila do Čumića, koji je takođe uputio udarac, ali je lopta pogodila stativu.

Još bolju šansu, crveno-beli su imali tačno 10 minuta kasnije. Najpre je Nemanja Nikolić na sredini terena kroz dvojicu igrača Voždovca odigrao pas ka Topiću, koji je potom dodao loptu do Čumića, on je na levoj strani šesnaesterca proigrao Antonijevića, koji je uputio pas pred gol gostiju, Malbašić je propustio loptu, koja je potom došla do Čumića, on je šutirao sa pet-šest metara iskosa, ali je lopta prošla nekoliko centimetara pored stative.

Međutim, u 30. minutu, „stara dama“ je ipak došla do prednosti. Milan Lazarević je centrirao sa desne strane, a Čumić se našao na pravom mestu i glavom prosledio loptu u mrežu.

Na drugoj strani, Voždovac je mogao da izjednači u 43. minutu. Nakon kornera, lopta je na oko pet metara iskosa došla do Teodorovića, on je šutirao, ali je sa gol-linije loptu izbio Jeličić. Do lopte je potom došao Ivezić i šutirao sa oko sedam metara, ali je lopta otišla preko prečke.

U 50. minutu, ponovo je Vojvodina imala dobru priliku i to nakon što je Topić oduzeo loptu na oko 30 metara od protivničkog gola, dodao je do Veljka Simića, koji ju je odložio na stranu do Čumića, a on je šutirao sa petnaestak metara iskosa, ali pravo u golmana Katića. „Stara dama“ je dobru šansu imala i u 77. minutu, kada je Nemanja Nikolić šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je lopta još jednom otišla preko gola.

No, u 81. minutu, Vojvodina je udvostručila prednost. Sjajan dupli pas sa Nemanjom Nikolićem odigrao je Baraj i šutirao sa oko 17-18 metara iskosa, a lopta se od stative odbila u mrežu.

Do kraja meča, crveno-beli su rutinski sačuvali vođstvo i tako zabeležili 20. uzastopnu utakmicu bez poraza, te pobedom dodatno učvrstili svoje šanse u borbi za plasman u evropska takmičenja.