Фудбалери Војводине победили су у гостима екипу Младости резултатом 2:0 (1:0) у заосталом мечу трећег кола Супер лиге Србије.

Стрелац водећег поготка био је Немања Човић из пенала у 24. минуту, да би Дејан Зукић у последњим тренуцима меча погодио за коначних 2:0.

Тимови су наступили у следећим саставима:

Младост: Костић – Милошевић, Хркаћ, Мићевић, Цветковић – Радивојевић (од 76. Катанић), Тумбасевић – Јовановић, Гордић, Даноски – Бојовић.

Војводина: Н. Симић – Јеличић, Копитовић, Ковачевић, Деветак – Максимовић, Буснић – Вукадиновић (од 62. Мркаић), В. Симић, Бастајић (од 90. Новевски) – Човић (од 74. Зукић).

Екипе су отвориле меч отворено и офанзивно, домаћи су имали нешто већу иницијативу и две полушансе, док је Воша први пут припретила преко Вукадиновића који је могао да изађе сам на голмана, али је Мићевић клизећим стартом онемогућио већу шансу.

У 22. минуту Воша је први пут ушла у противнички шеснаестерац и повела. Вукадиновић је проиграо Симића, кога је оборио Мићевић, а судија показао на белу тачку. Сигуран са 11 метара био је капитен Воше Немања Човић.

Након водећег поготка, гости су имали још једну добру прилику, Бастајић је са двадесетак метара гађао за мало поред стативе.

Младост је најближа голу била у финишу првог полувремена, када је одбрана Војводине пропустила центаршут из корнера, а Бојовић из непосредне близине лоше захватио лопту и шутирао поред гола.

Младост је прва припретила и на старту другог полувремена, Јовановић се изненада нашао у опасној позицији искоса са десне стране, али је шутирао далеко преко гола.

У 54. минуту Младост је поново напала, у једној акцији домаћи су имали два покушаја, али је одлично интервенисала одбрана Војводине. У контри у наредном нападу Човић је атрактивно покушао да лобује голмана Младости, који је интервенисао крајњим напором, одбијену лопту поново је покупио капитен Воше и послао је преко гола.

Уследио је период игре без много шанси, уз блажу иницијативу домаће екипе, али су голмани остали беспослени. У 80. минуту Зукић је лепо гађао са двадесетак метара, али је на месту био голман Костић.

Домаћи су у финишу кренули у последњу офанзиву, Симић је у 83. минуту морао да се помучи да интервенише једну незгодну лопту, да би и у 84. припретио Бојовић, гађао је недовољно прецизно за изједначење.

У надокнади меча Симић је имао одличну прилику после Буснићевог проигравања, желео је да лобује голмана, али је шутирао преко гола.

За тај лош завршетак акције искупио се минут касније када је у контри два на један несебично проиграо Зукића, коме није било тешко да погоди празан гол за коначни тријумф „старе даме“.

Воша је до краја успела да сачува предност и освоји три бода против ривала са којим се опет састаје у редовном колу у понедељак на стадиону „Карађорђе“.