Fudbaleri Vojvodine pobedili su u gostima ekipu Mladosti rezultatom 2:0 (1:0) u zaostalom meču trećeg kola Super lige Srbije.

Strelac vodećeg pogotka bio je Nemanja Čović iz penala u 24. minutu, da bi Dejan Zukić u poslednjim trenucima meča pogodio za konačnih 2:0.

Timovi su nastupili u sledećim sastavima:

Mladost: Kostić – Milošević, Hrkać, Mićević, Cvetković – Radivojević (od 76. Katanić), Tumbasević – Jovanović, Gordić, Danoski – Bojović.

Vojvodina: N. Simić – Jeličić, Kopitović, Kovačević, Devetak – Maksimović, Busnić – Vukadinović (od 62. Mrkaić), V. Simić, Bastajić (od 90. Novevski) – Čović (od 74. Zukić).

Ekipe su otvorile meč otvoreno i ofanzivno, domaći su imali nešto veću inicijativu i dve polušanse, dok je Voša prvi put pripretila preko Vukadinovića koji je mogao da izađe sam na golmana, ali je Mićević klizećim startom onemogućio veću šansu.

U 22. minutu Voša je prvi put ušla u protivnički šesnaesterac i povela. Vukadinović je proigrao Simića, koga je oborio Mićević, a sudija pokazao na belu tačku. Siguran sa 11 metara bio je kapiten Voše Nemanja Čović.

Nakon vodećeg pogotka, gosti su imali još jednu dobru priliku, Bastajić je sa dvadesetak metara gađao za malo pored stative.

Mladost je najbliža golu bila u finišu prvog poluvremena, kada je odbrana Vojvodine propustila centaršut iz kornera, a Bojović iz neposredne blizine loše zahvatio loptu i šutirao pored gola.

Mladost je prva pripretila i na startu drugog poluvremena, Jovanović se iznenada našao u opasnoj poziciji iskosa sa desne strane, ali je šutirao daleko preko gola.

U 54. minutu Mladost je ponovo napala, u jednoj akciji domaći su imali dva pokušaja, ali je odlično intervenisala odbrana Vojvodine. U kontri u narednom napadu Čović je atraktivno pokušao da lobuje golmana Mladosti, koji je intervenisao krajnjim naporom, odbijenu loptu ponovo je pokupio kapiten Voše i poslao je preko gola.

Usledio je period igre bez mnogo šansi, uz blažu inicijativu domaće ekipe, ali su golmani ostali besposleni. U 80. minutu Zukić je lepo gađao sa dvadesetak metara, ali je na mestu bio golman Kostić.

Domaći su u finišu krenuli u poslednju ofanzivu, Simić je u 83. minutu morao da se pomuči da interveniše jednu nezgodnu loptu, da bi i u 84. pripretio Bojović, gađao je nedovoljno precizno za izjednačenje.

U nadoknadi meča Simić je imao odličnu priliku posle Busnićevog proigravanja, želeo je da lobuje golmana, ali je šutirao preko gola.

Za taj loš završetak akcije iskupio se minut kasnije kada je u kontri dva na jedan nesebično proigrao Zukića, kome nije bilo teško da pogodi prazan gol za konačni trijumf „stare dame“.

Voša je do kraja uspela da sačuva prednost i osvoji tri boda protiv rivala sa kojim se opet sastaje u redovnom kolu u ponedeljak na stadionu „Karađorđe“.