Fudbaleri Vojvodine pobedili su u Kruševcu ekipu Napretka rezultatom 2:0 u 16. kolu Mocart Bet Super lige Srbije.

Strelci za Vojvodinu bili su Čumić u 19. i Malbašić u 61. minutu, ali treba istaći i da je Carević odbranio penal Matiću pri rezultatu 0:1.

Napredak: Petrić, Kerkez, Pantić, Vukajlović, Bastajić, Mićin, Matić, Bolha, Krstić, Putinčanin, Jovanović.

Vojvodina: Carević – Bjeković, Vitas, Jeličić, Đorđević – Topić (od 63. Miletić), Milosavljević (od 28. Busnić) – Čumić (od 83. Zukić), U. Nikolić, Malbašić (od 63. Simić) – N. Nikolić.

Domaći su imali prvu šansu na meču u četvrtom minutu, posle akcije po desnoj strani i povratne lopte, Mićin je šutirao sa 10 metara preko prečke, a potom je pripretio i Matić posle prekida, glavom je gađao proed gola.  Voša je prvi put pripretila u osmom minutu, nakon brze akcije po desnoj strani, Bjeković je vratio povratnu, ali Uroš Nikolić nije uspeo bolje da zahvati loptu pa je šutirao preko gola.

Voša je povela  u 19. minutu golom Nikole Čumića, koji je iskoristio lošu reakciju odbrane Napretka i prihvatio pas Nikolića, te iskosa sa 15 metara pogodio dalji ugao za 1:0!

Samo dva minuta kasnije, Vitas je zakasnio sa ispucavanjem lopte, u šesnaestercu je oborio Bastajića i napravio penal. Odgovornost je preuzeo Matić, ali je Carević maestralno odbranio njegov udarac, kao i pokušaj Putinčanina koji je naleteo na odbijenu loptu!

Samo što je krenula u napad, Vojvodina je umalo došla do drugog gola, Čumić je opet pobegao po levoj strani, ali je ovaj put gađao pored stative, iz slične situacije iz koje je pogodio tri minuta ranije.

Do odlaska na odmor, Napredak je imao još dve opasne situacije pred golom, u 28. minutu je Krstić gađao pored gola iz slobodnjaka, a 10 minuta kasnije je glavom takođe pored stative šutirao Krstić.

U samom finišu prvog poluvremena, domaći su umalo izjednačili iz jedne neočekivane situacije kada je Busnić pogodio Bjekovića, od koga se lopta odbila i pogodila stativu.

Početak drugog dela igre nije bio toliko uzbudljiv, Napredak je pokušavao da napada, Vojvodina se odlično branila i čekala pravu šansu da ugrozi gol rivala.

U 61. minutu, gosti su i dočekali takvu priliku, pošto je Vojvodina povela 2:0 golom Filipa Malbašića. Posle oduzete lopte na 40 metara, Uroš Nikolić je odlično proigrao Malbašića, koji je izašao sam pred golmana Petrića i pogodio mrežu za 2:0!

Taj pogodak je dodatno ulio samopouzdanje Vojvodini, a trener Milan Rastavac je dodatno osvežio tim uvođenjem Veljka Simića i Vladimira Miletića umesto Malbašića i Topića.  U 81. minutu Napredak je ostao sa igračem manje pošto je Đeković kao poslednji igrač odbrane oborio upravo Veljka Simića, koji je iskoristio svoju svežinu i brzinu da stigne do lopte pre svog čuvara.

Vojvodina je do kraja sačuvala prednost i posle četiri meča bez pobede osvojila tri boda, pa je sada šesta na tabeli sa 26 bodova.